Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitelre max 250 ezret...

Diákhitelre max 250 ezret kaphatok félévente? Előre nem kaphatom meg a következő féléveimre járó pénzt? És visszamenőleg nem kaphatok a kijárt félévemre?

Figyelt kérdés

Felsőfokú szakképzésre járok. Tudtommal igényelhetem a diákhitelt,de szóljatok,ha tévedek. Utána néztem már pár dolognak,de van még pár kérdésem erről a témáról.

Suli mellett "vállalkozásba kezdenék",vagyis inkább befektetnék,de ez nem lényeges... A lényeg,hogy minél több pénz kéne egyszerre. 750ezer már elég lenne. Ennyit kapnék 3 félévre,mivel még ennyi félévem van hátra a mostanival együtt. A kérdés,hogy nem lehet ezt a 750ezret most felvenni? Csak mikor elkezdem az adott féléveket,akkor kapom 250 ezrenként? Illetve csak hónaponként kapom,vagy el lehet kérni egybe is félév elején?

Gondolom a válasz nem,de azért megkérdezem,biztos ami biztos: már kijártam ősszel egy félévet. Arra a félévre gondolom már nem kérhetek diákhitelt visszamenőleg,ugye?

Ami még ezen kívül érdekelne: ha befejezem a sulit,utána mindenképpen el kell már kezdeni visszafizetni a pénzt 4 hónapon belül?

Köszi előre is a válaszokat!


2013. márc. 31. 14:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy tudom a félév elején lehet kérni, hogy az adott félévre egy összegbe küldjék. De ez csak 1 félévre vonatkozik, nem 3-ra.

Visszamenőleg nem lehet igényelni.

Ha nem folytatsz tovább hallgatói jogviszonyt, akkor igen, el kell kezdeni törleszteni 4 hónapon belül.


De ha rám hallgatsz ne diákhiteles pénzből akarj vállalkozást indítani. Felesleges magad ekkora adósságba keverni, főleg hogy nem is lehetsz benne biztos, hogy jól fog futni a vállalkozásod.

2013. márc. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az igényléstől számított 1 hónapon belül utalják a pénzt, és kérheted havi, vagy féléves lebontásban is.

És ahogy az első válaszadó írta: hitelből csak komolyan eltervezett és előkészített vállalkozásba szabad belefogni. Ha valami olyasmi befektetésre gondolsz, hogy "adj be 300 ezret, megforgatjuk és pár hónap múlva brutális kamatokkal kapod vissza", akkor egy forintot se fordíts erre, nem éri meg elszúrni az első 5-6 évedet a munkába álláskor egy kis könnyű pénz reményében.

2013. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!