Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki jelentkezett vegyészmérnökn...

Ki jelentkezett vegyészmérnöknek? Hova?

Figyelt kérdés
Kémiából érettségiztek? Közép vagy emelt?

2013. márc. 31. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Én már harmadik évemet taposom a BME vegyészmérnöki karán, és csak közép érettségijeim vannak, a matek és a kémia is 97% lett középen. Utána nyáron elmentem egy 10 napos felkészítő táborba, ott az emelt szintnél is nehezebb kémszámot mutattak, és az elég jól megalapozta a tanulmányaimat. De ha emeltezel kémiából, akkor nem lehet nagy gond. Ha nem mered bevállalni, akkor sincs semmi. Egyedül azt vedd figyelembe, hogy megér-e neked +40 pontot (vagy mittudomén mennyit adnak most az emeltért) az hogy egy nehezebb feladatsort kell írnod. Szerintem tölts ki pár közép és pár emelt feladatsort, értékeld ki magadnak és számold ki, melyikkel jársz jobban. Ennyi. Az egyetemi tanulmányokat nem könnyíti meg lényegesen az emelt.
2013. márc. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emelt szinttel kapcsolatban: Ahogy beszélgettünk ismerősökkel, akik emelteztek, azoknak általában jóval alacsonyabb volt a pontszámuk. Pedig két vagy több évig keményen tanulták a tárgyat, amiből emelteztek.

Nekem nyelvvizsgával és 90%+ felvételi tárgyakkal 398 pontom lett, aki emeltezett, annak 350-370 között általában.

Persze van ismerősöm, akinek 396 pontja lett infó emelttel.


Lényeg, ennyire szívatós lehet az emelt.


Mindenesetre gondold végig!!

Ha a kémiát emelt szinten tudod, ha felvesznek, elég lesz az is. Mondjuk nem tudom, felvesznek-e úgy a BME-re, magas ponthatáros.

2013. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!