Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy gyógypedagógia?

Pszichológia vagy gyógypedagógia?

Figyelt kérdés

11.-es lány vagyok, egy év múlva felvételizem. Az lenne a kérdésem, hogy a fent említett szakok közül melyiket érdemesebb tanulni, melyikkel könnyebb elhelyezkedni? Pszichológián belül csak a kriminálpszichológia érdekel.

Az is fontos szempont, hogy a jövőben mindenképp külföldön szeretnék élni és dolgozni. Melyik szakban van több elhelyezkedési lehetőség?


2013. ápr. 2. 07:34
 1/6 anonim ***** válasza:

A gyógypedagógiáról csak annyiban tudok nyilatkozni, hogy az osztályfőnököm anno mindenáron rá akart venni, hogy jelöljem meg, holott engem egyáltalán nem érdekelt.

A pszichológia szak nem egyszerű, de nagyon érdekes, izgalmas. Amiket először tanulunk, azok az alapok, szóval nem a skizofréniával kezdünk, ne ilyenekre számíts, hanem nagy pszichológiai iskolák, észlelés, anatómia, statisztika...

De szerintem nagyon megéri jelentkezni.

Viszont a kriminálpszichológia (engem is nagyon vonz) még nem szilárdult meg teljesen hazánkban, így az oktatása sem különösebben. Az ELTÉn van kriminológia MA képzés, de oda elsősorban nem is pszichológusokat várnak, inkább jogról érkezőket. Nekünk plusz krediteket kellene teljesíteni hozzá.

Én ennyit tudok mondani egyelőre. Arról, hogy milyen esélyeid vannak az elhelyezkedés tekintetében, nem tudok válaszolni. Azért remélem segített.

Ja, és ha pszichológiára mész, tanulj bioszt! :)

2013. ápr. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Külföldön szeretnél élni? Szerintem akkor keress olyat amivel kint el tudsz helyezkedni. Az alapján válassz hogy mikkel tudsz elmenni innen. Nem igazán tudom, illetve van amit tudok, de ha már GYP akkor inkább konduktor legyél, azoknak Angliába nagy respektjük van, mert világon egyedülálló a magyar képzés.

Pszichológusként milyen lehetőséged van kint azt nem tudom sajnos, de valamiért azt érzem hogy akkor inkább külföldi egyetemen végezd, akkor biztosabban lesz állásod kint pszicjológu

2013. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sként.
2013. ápr. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2013. ápr. 5. 21:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem külföld szempontjából előnyösebb a gyógypedagógia, elvégre a gyakorlatot nyelv nélkül is tudod alkalmazni, ellenben a magyarul tanult pszichológiával kint nem sokra megy az ember magas szintű nyelvtudás nélkül. Ha a pszichológia vonz jobban, különösen a kriminálpszichológia, és tényleg ezzel akarsz foglalkozni külföldön, akkor sokat gyakorold az angolt, mert a legújabb szakirodalmak mind angol nyelven jelennek meg, így valószínűleg a kriminálpszichológiával kapcsolatosak is. Anno még Pécsen volt angol nyelvű pszichológus képzés, nagyon tudom ajánlani.
2013. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne állj be arra, hogy most csak a kriminál érdekel téged, mert akkor nagyon sok lehetőséget el fogsz szalasztani. Hidd el, hogy ez még úgyis változni fog. Egyébként a kriminált macerás is összehozni, mert mindenféle egyéb dolgot kell elvégezni mellette. Bár ez a pszichológiára úgy en bloc igaz, hogy rengeteg pénz és idő, és még akkor se garantált a siker. Én pszichológus hallgatóként csak akkor ajánlanám, ha elhivatott vagy és van megfelelő anyagi háttered hozzá. Egyébként szerintem is érdemesebb kint elkezdeni, mint itthon.
2013. ápr. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!