Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 16 évesen mit tudnék kezdeni?...

16 évesen mit tudnék kezdeni? ( többi lent )

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, gimnáziumba járok, de nem szeretnék tovább menni egyetemre, mert nem látom semmi értelmét, meg pénzem sem lenne rá, hitelt meg nem szeretnék felvenni. Okjs képzéseken gondolkodtam, de nem tudom mi az ami Magyarországon manapság megéri, ami jól megy. A másik problémám, hogy 16 évesen lehet-e csinálni gimnázium mellett valamilyen képzést? Arra gondoltam ha lehetne, akkor érettségiig megcsinálnám, és akkor egy szakmával a kezemben tudnék dönteni a jövőről, vagy keresek pénzt a szakmámmal, és úgy is tudnék még később egyetemre menni. A legfőbb kérdés, hogy 16 évesen van olyan képzés amit el lehet végezni?

2013. ápr. 2. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak olyan okj-s képzések amikhez nem kell érettségi, de ezeknek túl sok értelmük nincsen, elég primitív szakmát adnak, amivel nem is nagyon mész semmire. Ha pedig iskola mellett akarsz letenni ilyen képzést, akkor csak esti/felnőtt tagozatra járhatsz, nappalira nem tudsz a gimnázium miatt. A képzés ilyen formája pedig úgy tudom mindig fizetős.
2013. ápr. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom hol laksz, mindegy is. Nézz szét itt akár, de a keresőbe beírod, hogy szakmák érettségi nélkül, akkor kidob egy pár találatot. Olvass el több mindent, ne csak azt ami első ránézésre érdekel. Lehet hogy találsz olyan lehetőséget ami anyagilag sem megterhelő és az idődbe is belefér. De nem lesz könnyű, mert iskola mellett még plusz szakmát csinálni... Ja és az sem árt, ha az anyagi részét tisztázod előtte a szüleiddel.

2013. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az érettségim biztos meg lesz, alapból nem vagyok hülye gyerek, csak nem látom értelmét az egyetemnek, ezért gondolkozom okj-s képzésekben:)
2013. máj. 2. 17:02
 4/6 anonim válasza:
Mennnyél inkább egyetemre -.-
2013. máj. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az utolsót ha szépen megkérem kifejtené, hogy miért gondolja, hogy egyetemre kéne menni?
2013. máj. 3. 20:03
 6/6 anonim válasza:
Nekem is van egyetemem, mégis az OKJ-s végzettségemmel dolgozom, mert az egyetemivel nem tudtam elhelyezkedni, de már nem is akarok!
2013. máj. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!