Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én gimibe járok éppen és...

Én gimibe járok éppen és rajzból szeretnék leérettségizni, és tudnátok javasolni hogy hova tudok elhelyezkedni ezzel a tantárggyal?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 2. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyjából sehol...

Más országban már más kérdés. Területek ahol el lehet helyezkedni (viszont azt egyetemen tovább érdemes tanulni):

- Designer

- Illusztrátor

- Művész (bár az inkább csak hobbi)

- 3D-s animáció

2013. ápr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mint pl milyen helyeken lehet elhelyeszkedni?
2013. ápr. 7. 10:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Mint dizájner, különböző cégeknél vagy web designerként weboldalaknál.


Illusztrátorként pl. könyvkiadóknál (épp nagyon más nem jut eszembe).


Animátorként pedig filmvállalatoknál, (pl.: Disney, Dreamworks) amik animációs filmekkel foglalkoznak.


Az, hogy "művészként", hogy keresed meg a pénzt már kicsit más... Több oldal van ahol megmutathatod mit tudsz, és "rendelésre" készítesz képeket, valamilyen fizetőeszköznek cserébe. Ezeket hívják pl. a dA-n commisions-nak (nem találok neki magyarosabb nevet). Van még ennek több módja is, hogy kereshetsz ezzel pénzt, de, hogy meg tudj belőle élni az már húzós...

2013. ápr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most nagyon érdekel a művészettörténet, épp most nézem a felvi.hu-n a PTE-MK-t és szerinted oda jelentkezhetek érdemes lenne oda jelentkeznem és mennyi pontot kell szereznem h oda felvegyenek vagy érdemes lenne?
2013. ápr. 7. 10:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Már az egyetemek kérdésében én sem vagyok nagyon tájékozott... Nem nagyon ismerem a Pécsi Tudományegyetemet. Azt tudom, hogy a MOME-ban tanítanak dizájnt, webdizájnt és azt hiszem talán illusztrációt is. Bár lehet ha tényleg ilyen körben szeretnél elhelyezkedni megfontolandó lenne, hogy egyetemet nem Magyarországon végzel...
2013. ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
értem... amúgy mi a neved?
2013. ápr. 7. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!