Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes a Bols Akadémia...

Érdemes a Bols Akadémia BArtender tanfolyamát elvégezni?

Figyelt kérdés
Megéri befektetni azt a 100e Ft-ot? Vissza tudom keresni utána a többszörösét? Most egyetemista vagyok, de akarok mellé valami szakmát, mert nem olyan biztos, hogy diplomával majd én el tudok helyezkedni. Külföldben is gondolkodom, és ezért is kérdezem, hogy ott mennyire keresik őket. Valaki olyan válaszát is várom aki a szakmában dolgozik. Vagy valaki ajánlana valamit amit érdemes lenne végigcsinálni, esetleg minél rövidebb idő alatt. Köszi a válaszokat! :)

2013. ápr. 3. 00:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha vendéglátásba is elmennél dolgozni akkor inkább egy pincér okj sulit csinálj, azzal biztos lesz külföldön munkád. És még ingyen is lehet ha még nincs okj végzettséged.
2013. ápr. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én egy londoni étteremben vagyok Head Bartender, otthon is a szakmában dolgoztam évekig, bár otthon voltam felszolgáló is.

Hogy mennyire éri meg ez sok mindentől függ. Nyelvtudás, szakmai tapasztalat, kapcsolatok, talpraesettség, külső megjelenés, kommunikáció. Magában az hogy te elvégezted a Bols tanfolyamát nem jelent semmit, külföldön meg pláne.

Azt felejtsd is el hogy a tanfolyam után te majd kimész valahová és tiéd a világ és élből több ezer eurót/fontot fogsz keresni egy kristálytól csillogó bárban napi 6 órában, a pult előtt meg hollywood-i sztárok.


Kezdőként ha szerencséd van, esetleg jó kapcsolatod, akkor esetleg tudsz olyan helyen dolgozni majd a el tudsz indulni. Ha már dolgozol akkor utána minden rajtad múlik, mennyire van érzéked a dologhoz, mennyire képzed magad és ha szerencséd van akkor olyan bárosokkal dolgozhatsz akiktől lehet is tanulni. Amit a Bols-ban megtanítanak az nagyon nagyon az alapja ennek a szakmának. Egy jó alap, lehet rá építkezni, de nem leszel tőle több mint azok a mezei "tudom a sex on the beach-et" bárosok akik 1000 számra élnek, dolgoznak/munkát keresnek Európa nagyvárosaiban.

Ha viszont rendelkezel azzal a bizonyos "kattanással" amit úgy hívnak hogy professzionalizmus akkor bármit elérhetsz, dolgozhatsz a legmenőbb helyeken, kereshetsz euro ezreket, és a sztárokkal lőtt fotókkal lehet tele az FB-d.

Én azt gondolom egyébként hogy nem csak a báros munkára igaz ez, ha nem emelkedsz ki valamivel a tömegből akkor nem is fogsz jobban élni mint mások.

2013. ápr. 3. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezdőként ha szerencséd van, esetleg jó kapcsolatod, akkor esetleg tudsz olyan helyen dolgozni majd a el tudsz indulni.

*ahol el tudsz indulni.

2013. ápr. 3. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
előttem hozzá szóló teljesen jól leírta én óceánjárón dolgoztam 5 évet de azért még annyit hozzá tennék hogy a szakmád bolondjává kel válj és folyamatosan tudni kell megújulni mert nem kevés hozzá állás türelem és nem kevés szaktudás kell mert lehet az is bartender aki csak a recepteket tudja semmi mást meg lehet az is aki órákat tud beszélni 1 italról.Visszatérve.Én is a bols-nál kezdem a tanulást de amikor el kezdtem benne dolgozni rá jöttem hogy még szinte semmit nem tudok de erre szokták mondani hogyha megcsinálsz akármilyen szakmát még 1 darabig tedd a hátadra a nagy T betűt.
2013. ápr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, nyilván azért kezdeném el, mert érdekel a dolog. Viszont igen, ettől félek, hogy kezdőként sehol nem tudok érvényesülni, tehát nem is tudnék tanulni igazán.. :/ Kapcsolatom nem igazán van, esetleg a Bols ha be tudna dugni engem valahová, amit kétlek. Vagy esetleg valakinek nincs ismerőse, aki felvenne kezdő bármixert?
2013. ápr. 3. 21:29
 6/9 A kérdező kommentje:
ti hol kezdtétek a dolgot? és hogyan találtátok a mostani munkátokat?
2013. ápr. 3. 21:31
 7/9 anonim ***** válasza:

En pincerkent dolgoztam eloszor (ez az alap szakmam), majd kitalaltam hogy elmegyek oceanjarora barmixernek. Mivel semmi ilyen tapasztalatom vagy iskolam nem volt ezert nem sikerult, de a hajos cegnel ajanlottak egy mixer sulit (Finlandia Bartender Academy) ahol olyan szakemberektol tanulhattunk mint Lajsz Andras, Toth Geza es Antal B Gabor. Sikerult is megfertozniuk a baros szakmaval, majd ahol dolgoztam akkor (egy budai 1.oszt etterem) attettek barosnak. Utana dolgoztam Ausztriaban, rovid ideig Rotterdamban, megint Budan, majd most Londonban.

Egyebkent vannak helyek ahol felvesznek kezdokent is, de akar a Bols is segithet. Az sokat jelenthet ha a mixersuli utan elindulsz 1-2 versenyen, nekunk volt ra lehetosegunk, foleg a Magyar Barmixer Szovetseg altal rendezetteken, mivel ott automatikusan tagok lettunk a diplomankkal. Gondolom a Bols is segit elindulni, ok a Siofoki Coca Cola Beach-et uzemeltetik tobbek kozott.

2013. ápr. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat, rengeteget segítettél, ha Londonban járok, akkor a vendégem vagy egy koktélra! :) :D
2013. ápr. 4. 11:08
 9/9 anonim ***** válasza:
Koszi! :) remelem azt mar te fogod elkesziteni!
2013. ápr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!