Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jól döntöttem, hogy villamosmé...

Jól döntöttem, hogy villamosmérnökire jelentkeztem?

Figyelt kérdés
A kétségeket igazából nem is a szak mivoltja, hanem elsajátítása kelti bennem. Ugyanis Nekem 3 éve nincs matekom, és bár több forrásból hallottam hogy a középiskolás és a főiskolás matek ég és föld, a logikámat nem nagyon kellett használnom. Félek ez idő alatt csak butultam. Már ami a matekot illeti. Még csak hagyatkozni sem tudok a középiskolai matekra, mert általában úgy írtam 2-3-ast hogy sosem tanultam (azóta elég sokat változtam). Valamint fizikám sincs már 5 éve. A kérdésem arra irányul, hogy figyelembe véve, hogy a jövőm múlik rajta, elkötelezettséggel, nyugtassatok meg, hogy menni fog majd a matek/fizika. Azzal tisztában vagyok, hogy szükségem lesz plusz ráfordításra. De azért vehetőek az akadályok főiskolán számomra? Tapasztalatokat, ismerősök példáját, ilyesmit írnátok párat megköszönném :).

2013. ápr. 11. 17:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit mindenképpen kell tudni, a logartimus, hatványozás, trigonometria, de ezek könnyűek és a függvényekkel, egyenletekkel nem árt jól bánni, más most nem jut eszembe, amit gyakran kell használni, úgy általában.

Ezen kívül nem árt ismerkedni a határérték számítással deriválással és integrálással. Ezek vannak első félévben, annál könnyebb lesz a dolgod, minél jobban tudod, de nulláról is be lehet hozni. Ebből a deriválás egyszerű, az integrálást meg kb lehetetlen teljesen megtanulni. Később még lesz 1-2 finomság, de azok sem nehezebbek mint az integrálás.

A fizikát szintén érdemes legalább érettségis szintre (4-5ös) tudni. Ebből igazából kevesebb új téma van, inkább csak kicsit nehezebbek a feladatok.

Ez bme-s tapasztalat, máshol gondolom lazább valamivel.

Ami még hasznos lehet, az a programozás főleg C-ben, de bármi más is jó. És a hobbielektronikázás.

2013. ápr. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én építőmérnökire járok. Gimnáziumba jártam, semmi alapom nem volt hozzá. A fizikától és kémiától mindig is a hideg rázott, a matek elment, szerettem, de voltak benne homályok. Igazából semmilyen területen nem voltam kirívóan jó, a véletlen sodort erre a pályára, aminek ma már nagyon örülök.

A matekot túl kell élni, én ezt tapasztaltam és a tanáraink nagy része is hasonlóan gondolja, persze nem szívesen mondják ki. :) Nehéz, de leküzdhető. Első 3 félévemben volt matekom (ez a 6.), megküzdöttem vele és olykor a hajamat téptem fölötte, de leküzdöttem és ez a lényeg. A fizika és kémia is ment, bár azt hozzáteszem, hogy nekem mindig dupla köröket kellett futnom az előtanulmányok hiánya miatt és ez biza igen kimerítő tud lenni.


Én azt javaslom neked, hogy kezdj el rákészülni. Járj el tanárhoz, ha teheted és vegyétek át a fontosabb dolgokat. Én nem tudom villamosmérnökin mivan, higgy az előttem szólónak! :) Viszont alapokkal nem fognak foglalkozni (pl. nálunk többek között trigonometria, azonosságok, alapvető összefüggések). Feltételezik, hogy aki odament, az ezeket már tudja és úgy fognak dobálózni ezekkel, mintha mindenki számára teljesen érthető és természetes lenne, amiről beszélnek. Ezekre készülj rá, legyen egy biztos alapod. Az sem gond, ha deriválni, integrálni elkezdesz, ad egy kis lendületet az elején, ha nem úgy pislogsz az első órákon, mint a sült hal. :)

Fizikából szintén legyen erős alapod a középiskolai anyagokból, ne benyald, ÉRTSD! Ez nagyon fontos. :)


Összességében a saját példámmal élve én nem akartam építőmérnök lenni, pláne sosem akartam azt a szakirányt, ahol vagyok, még is itt kötöttem ki a sorozatos (talán rossz talán jó) döntéseim miatt. Megszenvedtem, megizzadtam vele, voltak kételyeim és a mai napig vannak nehézségeim, de IMÁDOM, nagyon érdekel, nagyon tetszik, nagyon szeretem és mindennél jobban örülök, hogy itt kötöttem ki, mert igazán a magaménak érzem. :) Tehát hajrá, hátha benned is eloszlik majd minden kétely! :)

2013. ápr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!