Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi az értelme annak ha főiskol...

Mi az értelme annak ha főiskolára/egyetemre jársz ha? (kiegészítések alul)

Figyelt kérdés

Ha ebben az országban CSAK mérnökre, informatikusra, karbantartóra és biztonsági őrre van szükség.

Orrba-szájba szidnak minden sulit kivétel a régi "bedohosodott"és nagy múltú iskolákat.


2009. szept. 24. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én pl orvosira járok. szerintem orvosra is szükség van. egyrészt érdekel, orvos akarok lenni, másrészt tudni akarok. talán azért dzidnak mindent, mert a régi iskolák valamikor(talán még most is, persze nem 100%) minőségi diplomát adnak a diákoknak és nem tucatszakokon képzik a rengeteg diákot siralmas szinten. mert sok ilyen van. de nem kötelező egyetemre járni.
2009. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, te melyik országban élsz? Mert ebben az országban (nálunk, Magyarországon) nem csak az általad felsorolt dolgozókra van szükség. Sajnállak, amiért neked olyan országban kell élned, ahol ilyen szűkösek a lehetőségek... (veled ellentétben, nem akarok bunkó lenni, úgyhogy nem hozom szóba a te beszűkült látásmódodat)
2009. szept. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Az az értelme, hogy idővel mindenki nyugdíjba vonul, szóval néhány évtizeden belül nem lenne orvos, pedagógus, rendőr, pszichológus, stb., szóval kell az utánpótlás. A gyerekedet nem a karbantartó fogja megtanítani helyesen írni és a vakbélműtétet sem biztos, hogy szakszerűen végzi egy informatikus, arról nem is beszélve, hogy a lelki problémáidat is hiába vitatod meg egy biztonsági őrrel...

Szóval, igenis van másra is szükség, legfeljebb anyagilag nem kifizetődő pl. tanárnak lenni, de szükség van rá...

Egyébként nem tudom, hogy hallottál-e az ún. "slágerszakmákról"? Az azt jelenti, hogy egy bizonyos időszakban "mindenki" arra a szakra megy tanulni, ami éppen az aktuális slágerszakma.

Én tanító leszek, nem érdekel, hogy nem leszek jól megfizetve, ez, akárcsak az orvosi pálya, egy hivatás. Aki az anyagi oldaláról nézi a pedagógiát és az orvostudományt, az nem oda való!

2009. szept. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

09:28-as vagyok ismét:

Esetleg megmondanád vagy konkrét példát hoznál fel az általad "régi "bedohosodott"és nagy múltú" iskolákra?

2009. szept. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ma már nagyon sok szakma meghirdetett álláshirdetésénél a "legalább főiskola" jeligét olvashatjuk, akkor is ha az a dolog korábban maximum érettségihez volt kötött. A munkahelyek egyre többet követelnek, egyre több tudás szükséges. Az informatikus szakma például nagyon gyakran kötődik egyéb szakmákhoz csak úgy mellékesen, mint elvárás.

És akkor nem beszéltünk még a B kategóriás jogsiról mint elvárás, vagy az angol + német(de főleg szlovák, román, lengyel) nyelvtudásról. Ma már nem nagyon van olyan hogy 1 szakma, inkább 1 állás ami minimum 2-3 szakma keveredése.

Aki ma többre akarja vinni mint bolti eladó, annak kötelező a főiskola. Még a bolti eladónak is OKJ kell, ami egy vicc. :)

2009. szept. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én mérnökire járok, és azért, mert felnőtt koromban olyan munkát akarok végezni, amit szeretek csinálni, nem akarok segélyből tengődni, és nem akarok műkörmösnek se elmenni, mert egy nap után halálra unnám magam...

nehogy azt hidd, h mekkora zseni vagyok, BME-n 3.00 az átlagom, ami az átlagos kategória... csak annyi, hogy én olyan feladatokat akarok elvégezni felnőtt koromban, amikben bizonyíthatok, és az agyamat is jócskán használnom kell, hogy elismerjenek, ilyesmi...

2009. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező!

Ilyen kib@szott beszűkült emberrel még nem találkoztam. Nem kívánom különösebben kommentálni a témát, jól láthatóan a világnézeteddel van probléma...

2009. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!