Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolába menjek?

Marietta99 kérdése:

Milyen középiskolába menjek?

Figyelt kérdés

Még csak 7.-es vagyok,de úgy érzem,ideje lenne gondolkozni rajta.Átlagom 4,5.Tehát:szeretem a különleges,külföldi nyelveket(pl francia,spanyol),szeretek beszélgetni(tanárjaim szerint jó is a beszélőkém,meggyőző és szimpiatikus vagyok beszéd közben,szerintük),szeretem a történelmet(inkább a magyart,de az egyetemes is jó).

Eddigi ötletem az idegenvezetés lenne,az érdekel is,csak nem tudom hogy milyen középsuliba menjek ahhoz hogy idegenvezető lehessek.Köszönöm előre is!



2013. ápr. 16. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen szerintem olyan helyre menj akkor, ahol:

- a humán irány az erősebb

- a nyelvekre fekteti a hangsúlyt.


Keress pl. nemzetiségi vagy kéttannyelvű iskolát, és akkor a nyelv az előtérben lesz egész végig.


Idegenvezetést nem középiskolában fogsz tanulni, hanem érettségi után, azt jelenleg a nyelvekkel tudod alapozni csak. (Vagy érettségi utáni OKJ-s képzés erre.)

2013. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!akkor ráállok erre a kétféle suli keresésére :)
2013. ápr. 17. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek tetszenének neked. :)

Én német nemzetiségibe jártam, és ezen kívül közgazdaságtani volt - imádtam. :)

Neked is meg kell találnod, hogy mit szeretsz, és annak megfelelően iskolát választani. A nyelvek miatt eléggé adott, hogy érdemes a kéttannyelvűeket nézegetned. :)

2013. ápr. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hova valósi vagy? lehet, hogy még iskolát is tudnék ajánlani :)
2013. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm:)

Budapedt közelében,Gyálon lakom(Vecsés és Pestszentimre között) :) tudsz sulit ajánlani ezekkel a paraméterekkel?:)

2013. ápr. 23. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!