Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehet ennyire sok jelentk...

Hogy lehet ennyire sok jelentkező turizmus-vendéglátásra még mindig?

Figyelt kérdés

Mai cikk: "Erre a 16 népszerű szakra most összesen 10 221-en próbálnak bejutni. A legtöbben a gazdálkodási és menedzsment szak iránt érdeklődnek (1772), sok a jelentkező a turizmus-vendéglátásra (1544) (...)"


A turizmus-vendéglátás lett a 2. legnépszerűbb szak? Komolyan? Személyesen ismerek vagy 20 ilyen végzettségű embert, abból ha 2 el tudott helyezkedni a saját szakmájában, még 5 tök máshol, a többiek pedig munkanélküliek.. miközben mérnöki és egyéb, természettudományos képzéseken vannak üres állami helyek.. ráadásul 75 ezer Ftos havi ösztöndíjakkal..



2013. ápr. 19. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenki igyekszik olyan helyre jelentkezni ahová könnyen bejut és könnyen megszerzi a diplomát Sajnos ez ilyen. Mivel munkát nem találnak vagy nem is akarnak dolgozni, ezért a másik lehetőség ha nappali tagozaton tanulnak a felsőoktatásban.

Szerintem nem érdekel ennyi ember a turizmus-vendéglátás mint ahányan jelentkeztek rá!

2013. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek az emberek nem tudják, hogy az éttermi borravalók lecsökkentek, a szállodákból kirúgják az embereket 3-5 év után és csak a fiatalok kellenek, tehát ezzel a diplomával nem mennek semmire idős korban.


Volt egy időszak (rendszerváltás után) mindenki jogász akart lenni, most a jogászoknak sem nagyon akad munka.

2013. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én turizmus-vendéglátásra jelentkeztem, engem nagyon is érdekel! Sőt, nem is tudnék mást mondani, ami ezen kívül érdekelne, nem tudom magam elképzelni más területen. Tisztában vagyok azzal, hogy nem könnyű vele elhelyezkedni, de nem fogok olyat tanulni, ami nem érdekel (pl. természettudományos képzések), mert annak semmi értelme nem lenne.
2013. ápr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát inkább leszel munkanélküli, aki ahhoz ért, amit amúgy szeret, mint egy jól kereső ember, aki viszont olyat tanult, ami hasznos?
2013. ápr. 25. 22:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is turizmus-vendéglátásra járok. Az igaz, hogy nagyon sokan csak azért kezdik el mert nem tudnak mit tanulni, mert semmi sem érdekli őket, meg azt hiszik könnyű lesz. Nagyon sok embert megkérdeztem, hogy miért ide jelentkeztek és olyan hülyeségeket mondtak, hogy tetszett nekik a iskola közösségi tere, meg stb. 700-an kezdtük, fél év telt el és már csak 400-an vagyunk. Június végére még kevesebben leszünk.

Én azért tanulom ezt mert többek között ez is érdekel. A nemzetközi tanulmányok, szociológia, politológia is nagyon érdekel, de ezekkel se lehet sokkal jobban elhelyezkedni. Nem tudom, hogy milyen embereket ismersz kedves kérdező, de én szinte csak olyanokat ismerek akik mind szakmán belül helyezkedtek el. A mi iskolánk remek lehetőségeket ad ilyen téren. :)


Nem fogok én gépészmérnöknek, élelmiszermérnöknek, vegyésznek tanulni csak azért mert ebből jobban meg fogok tudni élni. Ha valakit tényleg nagyon érdekel, kiváló a szakmájában és tesz is érte annak lesz jó állása. :)

2013. máj. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Érdekelne, hogy melyik iskola ez, ahonnan ilyen jó számban el tudnak szakmájukban helyezkedni a diákok.


Az én barátaim a BKF-re jártak (korábban Heller Farkas), az az iskola totál csőd.

2013. máj. 1. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
na mondd annak, hogy menjen természettudományi képzésre, aki rühelli a biológiát, kémiát, fizikát... a legtöbb ember nem reál beállítottságú, hanem inkább humán.
2013. máj. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor hát olvasgasson szabadidejében, és szórakozzon múzeumokban meg színházban. De valamivel pénzt is kell keresni! Nyomorogni fognak 40 évig, csak mert "ez közelebb állt hozzám" ?
2013. máj. 22. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!