Szeptembertől egyetemre szeretnék menni, de nem beszélek jól egy nyelvet sem, hogy, mikor érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 26. 14:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Minél előbb érdemes elkezdeni, az ideális az lett volna, ha már középiskolában van valamilyen nyelvvizsgád. Tudtommal minden egyetemen fel lehet venni nyelvi kurzust, de ha az anyagi helyzetetek megengedi, akkor egy féléves képzésre érdemes befizetni, angol nyelvből szerintem ennyi idő alatt fel lehet készülni egy középszintűre.
2013. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon rossz volt, sajnos a szakközépben a nyelvoktatás és én sem vettem akkor még komolyan... :(

De most muszáj lesz, mert ugye kell a nyelvvizsgához a diploma, de még ez előtt 2 szakmai tárgy is lesz idegen nyelven.

2013. ápr. 26. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló! Milyen féléves képzésre gondoltál angolból, középszinten? (ez engem is érdekelne)

Tanfolyamra gondoltál? (azt nehezebb összeegyeztetni az egyetemmel)

2013. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Előző: rengeteg ilyen tanfolyamot indítanak nyelviskolák, sokat kifejezetten úgy hirdetnek, hogy a végén középfokúval zárható, illetve indulnak teljesen kezdőknek és haladóknak is képzések. Konkrét iskolákat - mivel vidéki vagyok - nem tudok neked mondani, de ha érdekel, könnyen találhatsz a neten. Árban tudtommal egy félév kb. annyiba szokott kerülni, mint maga a nyelvvizsga.
2013. ápr. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!