Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kell tennem a sikeres...

Mit kell tennem a sikeres orvosi pályáért?

Figyelt kérdés
Idén kezdem középszintű tanulmányaimat egy helyi gimnáziumban, szóval nem égetően közeli még a felsőfokú továbbtanulás számomra. Megvallva az őszintét elég lusta típus vagyok, nehezen veszem rá magamat a tanulásra. Fél gőzzel csináltam végig a felvételizést, de még így is felvettek a környék egyik legjobb gimnáziumába (vidék). Van két választható plusz tantárgy amit fakultációban pluszban tanulhatok, és valószínűleg ezek is lesznek az emelt szintű érettségi tantárgyaim. Gondolom erősen ajánlott a Bio-kémia párosítás. Hogy folyik egy emelt biosz vagy kémia érettségi? És a későbbiekben milyen nehéz bejutni egy orvosi egyetemre? Az ottani tanulás milyen nehézségű?

2013. ápr. 29. 00:53
 1/4 anonim válasza:
100%
Bejutni nem olyan nehéz, mint bentmaradni. Ha lusta vagy, és nem akarod teljes szívvel, ne vágj neki.
2013. ápr. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Balanus_concavus válasza:
Szerintem ott eléggé szorgalmasnak kell lenni, biosz bsc-n is minden sz.rt meg kell tanulni latinul, orvosi képzésre akkor gondolom ez hatványozottan igaz, s gyanítom ,hogy nem is ez a legnagyobb nehézsége.
2013. ápr. 29. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nincs azzal baj, hogyha a gimnáziumot félgőzzel csinálod. Minden okos ember félgőzzel csinálja. Viszont, ha maximalista vagy magaddal szemben, akkor orvosin elkezdesz majd tanulni, mert érzed, hogy szorul a hurok, vagy a tőled butábbak jobban teljesítenek, és ez zavarni fog.

Az érettségi könnyű. Tanuld végig a bioszt és a kémiát, szeresd őket, anélkül nem megy.

Az egyetem kétségkívül nehezebb. Főleg tanulási mennyiségben, de ez érthető. Az agyadtól függ,mennyire visel meg: a jobb képességűeknek lesz szabadideje a 6 év alatt(természetesen az elérni kívánt céloktól függ ez), de lesz olyan, aki éjjel nappal tanul és bukdácsol.

Én személy szerint orvos akartam lenni egész életemben, ez csak így megy. A biológiát 11.-ben szerettem meg.

2013. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jó eszed van és megérted a kémiát, akkor nem lehet gond a felvételivel. Én is a megye legjobb sulijában tanulok, de alapórán (heti 2) nem volt idő 9-10.-ben elmondani mindent, én tanárhoz járok hetente a plusz dolgok miatt és tényleg sokkal hasznosabb. Sokat számolunk, illetve sok feladattípust is lehet gyakorolni.
2013. ápr. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!