Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz összehozni egy...

Mennyire nehéz összehozni egy 70%os kémia és biosz emelt érettségit?

Figyelt kérdés

2013. máj. 4. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha megtanulod a szükséges anyagot, akkor könnyű, ha nem, akkor nehéz.
2013. máj. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
70% az jónak számít emelt szinten, tehát nehéz.
2013. máj. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%

Tanulni kell rá

Az írásbeli fontos, hogy jó legyen

(Ha az jó, már látják, hogy érdemes figyelni rád

a szóbelin)

2013. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Mi a francnak ír olyan, akinek láthatólag fogalma sincsen az egész rendszerről?

3. válaszoló! A szóbeli és az írásbeli 2 egymástól teljesen különböző vizsga! Írásbelin nem névvel, hanem kóddal veszel részt, ennélfogva a tanár, aki javítja (aki egyébként szóbelin nem is vesz részt) azt sem tudja, hogy fiúé vagy lányé e az előtte lévő dolgozat. A szóbelin vizsgáztató tanárok meg nem tudják a diákok eredményeit, az egy teljesen független vizsga. De köszönjük az okos hozzászólásodat, máskor inkább akkor válaszolj, ha van is minimális fogalmad a rendszerről.


Kérdező: nekem idén ez a 2. fordulóm lesz, kémiából ugyan tavaly csak középszintűt tettem le, de bioszból már van tapasztalatom. Amit én észrevettem:

1. Ha vannak olyan részek, amiket nem tanulsz meg, mert hülyeségnek tűnnek (pl idegrendszernél kóma, láz, vagy evolúció, ökológiában szelekció), akkor mindenképpen nézd át, mert ezeket is szokták kérdezni. Én is beleestem abba a hibába, hogy ezeken így átsiklottam, mert milyen hülyeség, aztán persze azt kérdezték és nem tudtam...

2. Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Se bioszon, se kémián nem az elméleti tudás a lényeg, hanem hogy azokat hogyan tudod gyakorlatban alkalmazni. Pl októberi érettségiben volt egy hormonos-diagrammos rész. Na most én a homronokat eléggé vágom, viszont azt a feladatot nem tudtam volna megcsinálni, mert diagramról leolvasni, abból kielemezni és kitalálni, hogy az mi... szóval nem elég tudni, alkalmazni is kell.

3. Mindig van 1-2 olyan feladat, ahol nem is a háttértudás a lényeg, hanem szinte szövegelemzés. Az ilyen feladatoknál ne akard mégis a saját tudásod használni, mert nem azt kérdezik. A legtöbb válasz benn van a szövegben, onnan próbáld megoldani.

4. Akár írásbelin vagy, akár szóbelin és bizonytalan vagy egy választ illetően, inkább írd le vagy add elő, hátha mégis jó, maximum nem. Szóbelin én is sok pontot veszítettem azzal, hogy amit mondani akartam az ott helyben hülyeségnek tűnt és inkább nem is mondtam, pedig kellett volna. Inkább írjad oda vagy inkább mondd el, nincs veszteni valód. Maximum nem jó, de lehet mégis.

2013. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért az utolsónak sincs teljesen igaza. Tény hogy van kód, de írásbelin minden lapra fel kell írni a nevet. Szóval ha nem is ismeri az illetőt az érettségi NEM névtelenül megy. Az a kompetenciamérés.
2013. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én összesen 3 db emelt érettségin vettem részt és egyiken sem kellet neven felírni. De biztos én vagyok a hülye.
2013. máj. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Emelt érettségin írásbelin nem írsz nevet!!!!! Csak középszintün. Nem értem, miért kell hülyeségeket mondani?
2013. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg a 4-nek :)
2013. máj. 5. 11:36
 9/10 anonim ***** válasza:
és ki honnan tudja meg azt a kódot?
2013. máj. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan senki. Írásbelin felírod a kódodat a rublikákba és az alapján javítják. A javítótanár nem tudja, hogy a kód mögött milyen név rejtőzik. Szóbelin viszont a nevedet tudják, a kódodat nem.
2013. máj. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!