Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy építőmérnök szakot ajánljátok jobban?

Figyelt kérdés

(20F) Talpraesett vagyok jó logikával térlátás rendben matek kicsit fintorogva de oké, szeretek építeni és jó ha látom a végét egy műveletnek, viszont van a számítástechnikához is affinitásom.

Arra lennék kíváncsi hogy hova érdemesebb továbbtanulnom melyik szaknak van jobb jövője illetve nekem a szabadság fontosabb mindennél tehát melyik szak illetve majd állás adhat nagyobb szabadságot mind anyagilag, szellemileg és fizikailag is. A szóban forgó szakok az Óbudai egyetem Székesfehérvári mérnök informatikus(a környéken lakok nem kell kolesz) míg a másik a Pécsi Tudományegyetem (mindenképp kollégium vagy egyéb) építőmérnöki szak



2013. máj. 5. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

2000 környékén még mindenki az építő mérnököket irigyelte.

Ma már ez nincs így. De ki tudja mi lesz.

Most éppen az informatikusoknak jobban megy.

2013. máj. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt csak a kereseti különbségekre érted? Mert amint már írtam nekem nem feltétlen az az első...
2013. máj. 5. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Én építőmérnök leszek, a párom mérnökinformatikus. Neki lesz munkája, nekem csak nehezen. Ő legalább kétszer annyit fog keresni mint én. Nekem több a fizikai és szellemi szabadságom, ő rengeteget programoz, állandóan a gép előtt ül (nem kocka, sose játszik). Én ezt szeretem, ő azt szereti. :) Azt válaszd, amit szeretsz. Mérnökinfón nagyon fontos amúgy a matek, főleg a programozás terén.
2013. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Mérnökinfó (pl BME) nagyon nehéz! Nem elrettenteni akarlak csak hogy legyél vele tisztába. Oda rengeteg önszorgalom kell, nagyon sokat kell magadtól hozzátenni a dolgokhoz, nem elég órákra bejárni, zh-kat megírni.

Én is szeretek mindent aminek köze van a számítógépekhez, viszont nekem a Mérnökinfó már a ló túl oldalán van.

BME építőmérnöki szakot nagyon ajánlom, nem durván nehéz, nagyon érdekes, nem száraz. A matek nem a legkönnyebb de könnyebb mint a mérnökinfón elvileg.

2013. jún. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!