Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még ugyan messze vagyok a a...

Még ugyan messze vagyok a a felsőoktatásról, de építőmérnök szakmában gondolkodom. Hozzáértőkhöz (hallgatók, vagy bárki, aki tud hasznos információval szolgálni) lehetne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Nagyon megfogott ez a szakma, BME-n vagy a Debreceni Egyetemen szeretnék tanulni. Melyik lenne a jobb választás, melyikkel tudok könnyebben elhelyezkedni?

Lehetetlen megtanulni a tananyagot egy-egy vizsgára, vagy azért hozható egy jó szint?

Kollégium milyen? (Sajnos nem nagyvárosban lakom, mindenképp kolis leszek.)

Milyen tantárgyak vannak? (Jó, persze, matek, fizika, s a többi, de ha valaki kicsit bővebben le tudná írni, nagy-nagyon megköszönnöm.)

A tanárok milyenek? (Csak azért kérdezem, mert hallottam már olyat, hogy direkt buktatták a diákokat, csak úgy 'hobbiból'.)

Ha fizikából emelten érettségizem, akkor egy kicsit könnyebben veszem az akadályokat az elején? Érdemes tanulni rá az informatika helyett? (Ha jól láttam az is elég a felvételihez.)

nyelvtudás gondolom szükséges, ez félig-meddig kipipálva, eddig középfokú szóbelim van angolból, most szombaton megyek írásbelizni.

Illetve ha még bármi mást le tudtok írni ezzel kapcsolatban, nagyon hálás lennék.



2013. ápr. 22. 15:51
 1/5 anonim válasza:
100%

5 éve végeztem BME Építőkaron.

Ha csak a papírt nézik, akkor a BME a legfelső kategória, tartalomtól függetlenül.

Tantárgyak: [link]

Itt találsz a "Képzések" alatt Mintatanterveket, azt fusd át.

A tanárok 99%-ban értelmes, normális emberek, a maradékot túl kell élni.

Én nem voltam kollégista, ez elég komoly hátrány volt, minden háttérinfót gyorsabban szereznek meg a kollegisták, a felsőbb évesek tudnak tanácsot adni, több ismerős, kapcsolati hálóval munkát is könnyebb szerezni, stb. Ha tudsz alapzaj mellett tanulni, ha van önkontrollod és nem bulizod szét magad, neked való. Ha "csend" kell a tanuláshoz, nehezebb lesz.

Reál gimiből jöttem, onnan nem kellett semmilyen extra pedálozás a matek-fizika vonalon, a szakközepeseknek volt inkább gond. Az alapozó tárgyak után fordul a kocka, a szakmai tárgyaknál a szakközepesek kerülnek előnybe.

A vizsgákról annyit, hogy sokszor inkább megoldandó feladat a sikeres vizsga, mint megértendő tananyag.

2013. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2013. ápr. 24. 16:18
 3/5 anonim válasza:
Én a Debreceni Egyetemen vagyok 4. éves. A tárgyaknak nagyrészt a fele olyan hogy folyamatosan tanulnod kell a félév során és gyakorolnod a feladatokat, hogy megszerezd az aláírást, fele pedig olyan, hogy kipuskázod. A nehezebb tárgyaknál a tanárok elég önteltek lenézőek, de van köztük sok rendes és segítő kész is. Két szakirány van magasépítő(épületek) és település(közművek, útépítés, vízépítés). Én úgy gondolom, hogy mind két szakirány ugyan olyan jó, de a magasat nagyobb színvonalon tanítják, de ott a tanárokkal szeretik szívatni a hallgatókat. Jah és kolis legyél mindenképp ne albérletes.
2013. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a BME-re járok építőre. Nem olyan vészes szerintem, inkább szorgalom kell, mint konkrét tudás, mert kb. minden ZH-ra, vizsgára a típusfeladatokat kell begyakorolni, ill. benyakalni az elméletet. Most elég sok a szívatós tanár, főleg az elején sok embert kiszórnak. Kolis vagyok (Vásárhelyi), én imádom, kb. mindenki jó fej, segítőkész, a koli nem egy luxusszálló (ált. 4 fős szobák vannak, zuhanyzóval), de simán megéri havi 10000-ért, és tényleg sokkal könnyebb itt beszerezni az infókat. Sok kollégiumi kör is van, de jobban jársz tanulás szempontjából, ha inkább csak külső szemlélő maradsz, főleg a buli köröket tekintve (Vásárhelyi Klub, Pali bácsi, Drönk), persze ha ezek mellett is menne a tanulás, akkor hajrá, jó a társaság és koli pont is jár érte... Szerintem amúgy infó érettségivel is jól járnál, mert sok infós tárgyunk van (ép.infó pl. 5(!) kredites), amikhez jól jön nagyon. Nem tudom, hogy a melyik szakirány érdekel, de statika, matek, sziltan mindenhova kell! A többi alapozó tárgyat azért egész könnyen meg lehet csinálni, bár én személy szerint mindent utálok, ami a geodéziához kapcsolódik. És arra nagyon oda kell figyelni, hogy kihez veszed fel az adott tárgyat, mert sokszor szinte csak azon múlik minden... Ha van kérdésed még, akkor szívesen válaszolok! :)
2013. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek mentek a zöld pacsik. :)
2013. máj. 31. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!