Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj-s vizsgahalasztás. Lehetsé...

Okj-s vizsgahalasztás. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Szóval,kicsit bonyolult a dolog:

5 éve járok egy szakközépiskolába,azaz 5 évig tanulunk itt egy szakmát.Az 5. év nem kötelező,csak annak aki akar magának papírt szerezni róla.Én,még év elején úgy gondoltam,hogy miért is ne,befejezem ,és leteszem a szakmát,de már akkor is tudtam,hogy egyáltalán nem fogok azzal az ággal foglalkozni.Közben persze rájöttem mit is akarok csinálni a jövőben,ezért kerestem magamnak egy okj-s tanfolyamot,amit jövő évben elkezdhetek.Igen ám,csak a probléma ott kezdődött amikor kiderült,hogy ugye csak az első szakma megszerzése után ingyenes az oktatás.(Sajnos azelőtt nem sokat tudtam az okj-s képzésekről,ha tudtam volna eleve nem jöttem volna 5öd évre.)De ez még nem is volt olyan nagy gond,mert gondoltam magamban,majd visszamondom a vizsgámat és mehetek ingyenesen a köv.oktatásra.Sajnos mint kiderült ez se megy olyan könnyedén,mert állítólag még ha vissza is mondom a vizsgát(amit lehet hogy nem is lehet megtenni)

akkor is fizetnem kell a következő okj-ért mivel,magát a szakmát kitanultam,a képzésen részt vettem.Ezzel szemben a héten még elmentem abba az iskolába ahova menni szeretnék.Ott megkérdeztem ezekről a titkárnőt,és ő azt mondta ,hogy csak az számít,hogy van papírom róla,azaz ha nem teszem le a vizsgám,mehetek oda ingyenesen.Persze ezt ő is úgy mondta,hogy "szerinte" így van.Szóval tulajdonképpen ő se tud semmit mert ebben az évben nagyon sok minden változni fog az oktatásban.(röviden:vagy kidob a rendszer,vagy nem,és mégis ingyenesen mehetek oda)

:(Hát igen .... ez eléggé bonyolult,legalább is nekem ,mert fogalmam sincs mit csináljak.

Jövőre ahová menni szeretnék,iskolarendszerű képzésre csak akkor mehetek,ha nincs szakmám,de nem tudom,hogy mi számít ebbe bele.A tanfolyam ára meg ugye 350000ft. ami ugyebár csak 1 éves.

Az a nagy kérdés hogy a vizsgámat esetleg el lehet e halasztani,és ha igen ennek mi a módja,hogy jövőre tudjak menni ingyenesen okjs képzésre.(ezekhez hozzá jön még az,hogy a szakma amit már lassan 5 éve tanulok,szinte semmit sem ér mivel a tanár konkrétan semmi elméletet sem tanított,azaz senki nem tud semmit,még most utolsó évben próbálta legyűrni azt amit 5éven keresztül kellett volna.És pluszba a vizsgamunkájával is mindenki bajlódik,valszeg nekem nem is lesz befejezve)

Kössz annak aki mindezt elolvasta,és ha esetleg meg is értettétek és tudtok segíteni írjatok!

Köszi:)



2013. máj. 9. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nincsen meg a papírod az okj-ról akkor mehetsz nyugodtan máshova ingyen. Vagyis ha nem csinálod meg a vizsgáidat akkor olyan mintha abba az évbe nem történt volna semmi, tehát ingyen tanulhatsz egy másik okj-t. Tapasztalatból írom. És amúgy a vizsgát sem kell visszamondani, egyszerűen nem mész el vizsgázni, ha nem mész el akkor nem lesz vizsgád és kész, nem kell visszafizetned semmit (mivel nem fizetősre jársz). persze ha olyan a kapcsolatod a tanárokkal akkor szólhatsz, hogy ne is számítsanak rád mert más az utad és nem ezt szeretnéd csinálni. Remélem segítettem :)
2013. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem is érettségizel?
2017. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy már megvan az érettségi?
2017. szept. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Melyik szakma ?
2018. jún. 14. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez már régi,kérdés, azóta megoldódott.

Végül sikerült halasztani,el is végeztem a szakmát.:)

2018. jún. 19. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!