Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem lehet egyetem...

Tényleg nem lehet egyetem mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Jövőre a tervek szerint valamely Budapesti egyetem (Elte/ Bge a remények szerint) tanulója leszek. Kérdésem, hogy valóban nem lehet összeegyeztetni a dolgot némi diák / részmunkaidő / alkalmi munka dologgal? Egyesek ezt mondták, érdekel hogy ez valóban így van-e. Sajnos szeretek pénzt költeni tehát szívesen dolgoznék néha hogy legyen mit elkölteni. Köszönöm a kedves válaszokat (kerlek)

máj. 22. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom ki mondta, de nagy butasag. Mindket egyetemen oriasi aranyban dolgoznak suli mellett a hallgatok.
máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem alkalmi munkával simán. Én rendezvényeken szoktam dolgozni büfében. Ott beírják a csoportba, hogy x nap y időpontra keresnek z számú embert oda beírom, hogy tudok menni és akkor van meló. Részmunkaidőről nem tudok véleményt mondani, de az szerintem kissé nehezebb mivel fixen bent kell lenned a munkahelyen x órát a héten.
máj. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Nappali képzés mellett nem vállalhatsz főállást. Részmunkaidő ha jól tudom, akkor lehetséges. Diákmunka mindenképpen. Levelező mellet nincs ilyen korlátozás.
máj. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha gazdasági szakra akarsz járni, abból bőven elég egy szombati levelező. És dolgozhatsz mellette főállásban egész héten.
máj. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
lehet dolgozni persze, de nem minden szak mellett. pl. orvosin nem igazán
máj. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Ez sok mindentől függ: milyen szakra jársz, mennyire tudod jól beosztani az idődet, mennyi energiád van, milyen gyorsan tanulsz stb. De azonos szakon belül sem ugyanolyan minden félév, vannak olyan félévek, amikor több tárgyad van és nehezebbek, több a gyakorlat, ahova muszáj bejárni és vannak lazább félévek. Na meg az sem mindegy, hogyan sikerül összerakni az órarended, tudsz-e 1-2 napot szabadon hagyni, össze-vissza vannak az óráid vagy egymás után.

Részmunkaidős diákmunka beleférhet, de ez a fentebb leírtaktól függ.

máj. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
21%
Egyéntől függ. Nekem a vegetálás is nehezemre esik, suli mellett vért izzadtam volna, ha munkám is van. Sajnálom a mai fiatalokat, nagyon rossz most a helyzet.
máj. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia! Persze, hogy lehet!

Ha megvan a kellő motiváció és mint látom nálad megvan, akkor teljességgel megoldható! Mondom ezt azért is, mert én is imádom verni a pénzem jelentéktelenebbnél jelentéktelenebb dolgokra!


Üdv egy leendő egyetemista, aki biztos benne, hogy lehet, mert máskülönben az anyáméktól kapott pénzt étel helyett kávékra kell költsem, mely hosszú távon éhínséghez vezetne!

máj. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet persze, kellő kitartással és motivációval simán. Keményebb egy kicsit mondjuk egy orvosi vagy egy villamosmérnöki mellett, az tény. Azt azért ne hagyd, hogy a tanulmányaidra rámenjen.


Mivel még nem voltál ténylegesen egyetemista, nem tudod, hogy neked személy szerint milyen lesz, én mindenképpen azt javaslom, hogy az első félévedben ne dolgozz, hanem ismerd meg saját magad, a képességeidet, és az adott képzés elvárásait amin tanulni fogsz. Nagyon nagy váltás sok esetben a középiskolához képest egy egyetem.

máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!