Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Molekuláris bionikára fogok...

Molekuláris bionikára fogok járni jövő évtől. Valszeg szegedre, de lehet pázmány. Olyan embert keresek aki jár bionikára (mind egy melyikre), és tud segíteni hogy mi a követelményrendszer, tud szolgálni jegyzettel?

Figyelt kérdés
nagyon érdekel és szeretnék már most foglalkozni vele. Tudom hogy az első év matek és fizikáról fog szólni csak. De nem baj. Érdekel, haladni akarok a tanulmányaimmal.

2013. máj. 9. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:

bocsi az offért..

oda fogsz járni, már tudod?:D én most érettségizek, bionikát jelöltem meg 2.nak, szegeden, szerintem össze fog jönni mert 1.nek gyógyszerészetet jelöltem, és arra hajtok.. az már szerintem nem fog összejönni de bionikán szerintem egy erős 60 pont pluszban leszek :D de még a bioszon meg a kémián fog múlni az egész..

h-h ennyire készülsz már?:) mármint nem baj, csak még nem láttam/hallottam ilyet h vki már ilyenkor elkezd készülni :)

2013. máj. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én már érettségizett vagyok, rendelkezem vizsgákkal. Csak eddig nem tudtam hogy létezik ilyen szak hogy bionika. Ezért nem jelöltem meg . Most hogy tudom hogy van, bejelöltem , és megyek rá. A pontjaim meg vannak, mivel a szükséges tantárgyakból van vizsgám. És mostanában egyre jobban hajlok arra hogy szegedre mennyek egyetemre, és oda meg biztos meg vannak a pontjaim:).Más dolgom nincs már mindössze készülni .
2013. máj. 11. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:
óó értem :) bocsi az értetlenkedését :) sok sikert :)
2013. máj. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szubjektív vélemény, PPKE-t javasolnám, mivel ott találták fel a szakot 2008-ban. No meg 3-4-5 év múlva felépül a bionikai központ, nemmessze onnét, ami spefikusan az erre szakosodott cégek, kutatólaborok és egyéb innovációs intézmények központja lesz.


Szegedről nem tudok nyilatkozni, biztosan jó lehet, bár ellenkezőjét is hallottam... inkább ott a hagyományos biosz szakra mennék. Pázmány további előnye, hogy már kialakult a mesterképzés is (Szegeden még nincs) Sőt most fognak végezni az első MsC-sek nálunk. Bionika BsC-vel kb semmit nem ér az ember, mehet hambit pörgetni. Ezt nem én találtam ki, hanem minden tanár/dékán/prof ezt mondja. Kell az MsC, vagy PhD utána, különben kb jelenleg eléggé esélytelen elhelyezkedni. Ezen kívül a Pázmányon indul 1 éven belül osztatlan képzés is (régieket átveszik) ha át tudnak jutni a bürökratikus hülyeségeken. Ennek az az előnye, hogy nem kell kétszer diplomáznod, és fél évvel rövidebb, nem szakad meg a tanulás.


További előny, hogy rengeteg támogatást kapnak most a kormánytól, aláírtak valami szeződést is a szakkal kapcsolatban nemrégen. Jó vagy sem, de a fidesz tuti hatalmon lesz még egy-pár, évig-évtizedig, így amíg jobbról fúj a szél, a Pázmányt tuti fogják pénzelni.

Amúgy második éve járok ide, és ezalatt nem volt jellemző sem a politizálás, sem vallásosság firtatása. Prodékán mondta, hogy bárkit szívesen látnak vallási hovatartozástól függően. Emellett tényleg nagyon-nagyon jó és családias a társaság, pl egy nagy egyetemhez képest (volt szerencsém hozzá, tudom a különbséget)


Pázmányra szerintem attól függően idén milyen nehéz volt az érettségi kb 395-400 pont körül lesz a felvételi.

2013. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

*vallási hovatartozástól függetlenül :) ezt akartam írni.

Emellett persze vannak ilyen programok is akit érdekel. Viszont az idejárók nagy többsége teljesen laza, jófej ember. Sőt... :D Na szóval korrekt egyetemisták :)

2013. máj. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az alapproblémát viszont nem oldotta fel a válasz, hogy szeretnék készülni és szükségem van anyagokra:).
2013. máj. 12. 09:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


az elsőhéten bionikásoknak matek, kémia és fizika szintfelmérő van a Pázmányon -de gondolom szegeden is- így érdemes arra felkészülni. Akinek valamelyik nem sikerül, kötelezően kell matek/kémia/fizika felzárkóztatóra járnia, ami tárgyankénk 2*1,5 óra és ezek általában a normál órák után vannak....


A szintfelmérők középiskolás anyagból van, de

Matekból főleg algebra (törtek, sin/cos ...)

Fizikából főleg elektronikát nézd meg.

Kémiából szerves lesz fontos késöbb.


Szerintem nem kell előre felsőbb éves tárgyakat betalnulni, az alapokkal legyél tisztába, onnan könnyű lesz építkezni :)

Nálunk majd minden táry egymásra épül így ha az alapok nincsenek meg akkor nincs értelme a felsőbbéves tárgyakat tanulni.


Első félévben pedig matekból (analízis, lineáris algebra, diszkrét matematika), kémiából (alapok,fizikaikémia, szerves) adja az óráid egyharmad+egyharmadát, ezenkívül programozás (alapoktól kezdjük, C++) és kultúrális tárgyak (nem kötelező) lesznek ill. akinek kell felzárkoztató


így érdemes a középiskolai anyaggal tisztábalenni mert erre fognak építeni, az elsőféléves tárgyak.

Minden tanulnivalót megkapsz időben, (minden tárgynak van wiki oldala -előadás diák, jegyzetek.., ezek ITK-s felszanálónév+jelszóval tudsz belépni) ill. van egyes tárgyakhoz remek előre kinyomtatott jegyzetek.


A felsőbévesek (ill. csoportfelelőseitek) időben ellátnak majd megfelelő mennyiségű információval, nem kell félni :)

De azért az előadásra érdemes járni mert nem csak kötelető hanem hasznos is!

2013. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!