Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szívvel-lélekkel elvégezve...

Szívvel-lélekkel elvégezve egy alapvetően piacképtelen szakot, ér valamit?

Figyelt kérdés

Tudom, nem az első kérdésem. Az a baj, hogy élőben is, fórumokon is, itt is mindenki mást mond. Aki ezt elvégezte, és véletlenül elhelyezkedett, az azt, hogy el lehet vele, a többség, aki nem, az azt, hogy nem.

Állítólag olyan szak ez, ahol mindenről tanulsz, de semmihez se értesz, és nem fogod tudni, mire ment el ez a három és fél / öt és fél év. Csakhogy nem tudom, hogy ha szívből csinálod, sulin kívüli pluszdolgok, suliban jó jegyek, stb... Akkor is így érzed?

Nem tudom, az a kevés ember, aki el tud helyezkedni a szakmában, miért? Mázli? Vagy szívből végezte, TDK-val, miegymással, így nagyobb ambíció és tudás volt benne, és ezt kereste a munkáltató? Vagy összeköttetés?

Valóban várható javulás? Külföldön ez keresett? Mert ha igen, az jelentheti azt, hogy önmagában van értelme.

Valaki, aki két ilyen irányú OKJ-t is végzett és most a szakon van, azt mondta, ő személyesen abban reménykedik, hogy sok ember elvégzi, és direkt más területen helyezkedik el, mert ez nem is érdekli igazán.

Mennyit számít a diploma minősítése? Vagy, hogy honnan van? Erről mindenki mást mond!!


Itt is a régebbi kérdéseimre, élőben a beszélgetéseimre azt mondják, hogy nekem kell tudnom, döntsem el. Na de hogyan?? Nulla tapasztalat, nulla ismerős, aki ezt elvégezte!!!!!??!?!


Környezetmérnöki szakról van szó egy talán közepes színvonalú intézményben. Itt érzek magamban annyit, hogy jó jegyekkel elvégezzem, TDK-zni már ősszel akarok. Emellett már voltam konferencián, önkéntes munkákon (utóbbi csak azért, hogy amíg itt vagyok, vagy ha itt maradok, próbáljam megszeretni).

Nem tudom, mi az, ami felesleges, mi az, ami nem.


Alapvetően a szakon az emberek negatívok, nem bizakodunk. Dehát ezt is azért, mert mindenki lenéz, lebüféz minket; ha üzemlátogatás van, ott minden végzettségű dolgozik, csak környezetmérnök nem.



2013. máj. 10. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:

én azért nem értem ezt a környezetmérnökit, mert akit a biosz érdekel, az megy biológiára, akit a kémia, az megy kémiára, akit a földtan, az megy földutományra, és onnan már lehet belőle geológus, meteorológus, ilyenolyan kutató.


tehát ezt a mixet én nem igazán értem, hogy miért akarja szívvel-lélekkel csinálni valaki, mikor egyáltalán nem körülhatárolható, nincs benne egy határozott vonás sem, amibe bele lehet szeretni.


kicsit olyan, mint a "természetismeret" tantárgy áltisiben, hogy mindenből van benne valami, de semmihez sem elég.


tehát csinálhatod szívvel-lélekkel, nem tudom mire lesz jó. de az enyémről is el lehet ezt mondani - geológia - de ezt legalább külföldön tudom érvényesíteni. környezetmérnökiről nem tudok nyilakozni. megnéztem a szakleírást, és nem jött át semmi, hogy mégis mi a szar a környezetmérnöki.


ettől függetlenül én annak a híve vagyok, hogy ha TE tényleg látod benne a lehetőséget, és azt gondolod, hogy igenis, ez az, amit teljes erőbedobással tudsz csinálni, és lelkesen lenyomni 3 évet, mesterképzést, stb, és tényleg ez az amire vágysz, akkor csináld, és el fogod tudni mondani magadról, hogy te mindent megtettél.


melyik suliba szeretnél mennyi egyébként?

2013. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja, látom, már jársz is. hová jársz?
2013. máj. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vannak nagyra tartott szakterületek amikkel semmit sem lehet kezdeni.


Ha erre vagy kíváncsi. Olyat kell tanulni ami univerzális tehát nyelvtudással az egész világon keresett

2013. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a tantárgy alapján való választásban.

Érdeklődési kör alapján választottam. Miről szeretek olvasni, gondolkozni, mi zavar, mi ellen tennék, ha egykettőre hatalommá válnék.

Az engem érdeklő dolgokat láttam ebben egyesülni, ráadásul maga a környezetvédelem se áll tőlem távol, sőt inkább közel.


Amúgy szerintem a környezettannal kevered, mert az TTK-s. Ott tényleg semmi konkrét nincs a szakleírásban. Az enyémben TALÁN több konkrétum van. De azért az enyémnél is érzem, hogy ködösítenek, csak az a céljuk, hogy kitöltsék a helyet...

2013. máj. 10. 13:20
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, hagyd abba a görcsölést(jóindulatból mondom) Ha most bsc-re jársz(?) akkor azt végezd el, és lehetőleg majd msc-n csinálj másik mérnöki szakot, ha úgy érzed, ebben a szakmában nem lesz munkád. Nemrég néztem, hogy a mérnöki szakok között viszonylag könnyű az átjárás bsc-ről msc-re. Addig még eldöntöd mit akarsz csinálni, szóval nem vagy teljesen rossz helyen, a két év msc-t pedig szvsz bárhol le tudod húzni(még a "legnehezebb" mérnökin is) max rengeteget kell tanulnod, de legalább nem lehetetlen és lesz egy piacképes(ebb) diplomád
2013. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az se segít, ha görcsölök, de az se, ha nem.


És van értelme TDK-nak, konferenciáknak? Mert elsősorban azért csinálom, hogy legyen értelme, nem jókedvemből.

2013. máj. 10. 13:58
 7/10 anonim ***** válasza:
veszíteni nem veszítesz vele.
2013. máj. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De, időt, energiát, szabadidőt. :D


Azt lenne jó megtudni, hogy munkaerőpiacilag ér-e valamit, illetve segít-e, hogy én magam lássak jót is a szakban, ne úgy végezzem, mint a 99%, hogy most mire volt jó a három és fél év?

2013. máj. 10. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hiszek abban, hogy ha valamit szívvel-lélekkel tanulsz, akkor megtalálod a módját, hogy hasznosíthasd a tudást. A környezetmérnöki szakról csak annyit tudok, hogy valóban borzasztó nehéz vele elhelyezkedni, de szerintem simán esélyes lehetsz vele olyan országokban, ahol többre értékelik a környezet- és természetvédelmet, mint itthon. Oda kell tenned magad, de ha szereted, akkor biztos nem lesz olyan nehéz :) Szurkolok neked! Nem értem, hogy tud bárki büfészaknak tituálni bármilyen természettudományi szakot.
2013. máj. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Nem tudom, megérné-e szakot váltanom.

Egy nehéz egyetemen nehéz szakra menni, ahol sokat kell tanulni (nyelvtanulásra, hobbira /ami nem ivászat, hanem tényleg értelmes hobbi/ semmi idő, de TDK-ra se mellesleg). Egyébként meg kis csúszás is már fizetős utolsó féléveket jelent... Stb...


Elég nagy kétely ez...


Itt meg minden pillanatomat feleslegesnek érzem...

2013. máj. 10. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!