Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden büfészak és piacképtele...

Minden büfészak és piacképtelen, ami nem reál tantárgyakra épül? Miért?!

Figyelt kérdés
ezen az oldalon minden humán tárgyakra épülő szakról azt mondják, hogy lehetetlen elhelyezkedni, "büfészak", értelmetlen hülyeség, stb... de mi van akkor, ha valaki egyszerűen nem ért a matekhoz és a fizikához? nekem, ha elmagyarázzák, akkor sem értem meg a fizikát meg a kémiát, a matekot is max csak egy doga erejéig... szóval sajnálom, nem tudok mérnök, matematikus, fizikus, programozó lenni... minden más szak sz*r? tudtok olyat mondani, ahol kevés a reál tantárgy, és el lehet vele helyezkedni? orvos nem szeretnék lenni...
2012. aug. 25. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
humán tantárgyakkal is lehetsz mérnök. (kertészmérnök, biomérnök stb)
2012. aug. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
pszichológia, andragógia, pedagógia, jog. hirtelen ennyi ugrott be
2012. aug. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
a pszichológia igazából tetszik is :)
2012. aug. 25. 17:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen, jogos felvetés. De talán még érdekesebbet vetnék fel: azért ugye nincs "büfézés", ha valaki villamosmérnöknek megy. Tegyük fel, fel is veszik. A felét viszont kiszorják. Vele mi lesz? Érdekli a reál, meg mérnökszak is, mégsem jön össze.


A büfézősek szemében neki már kerékbe tört az élete.


Amúgy tanításon, gondolkodtál már? A nyelvszakokkal könnyű elhelyezkedni.

2012. aug. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
háát, tanításon nem nagyon... nyelvekben csak az angolt szeretem, de a német se rossz, még nincs nyelvvizsgám, de szeretnék mindkettőből középfokút majd
2012. aug. 25. 18:00
 6/13 A kérdező kommentje:
és igazad van amúgy! :)
2012. aug. 25. 18:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Viszont pl. én szociológiát tanultam ahol a szakirányaimon elég kemény matek, statisztika, biológia és kémia volt.

Mégis egy utolsó lenézett szak, bár tény, hogy sokan nem is tudják, mit tanul, aki ezt tanul.

Pszichológián van biokémia, a sejtek működését nem árt tudni.

Egyébként valóban inkább nyelvszak, a jog se jó elhelyezkedés szempontjából.

2012. aug. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonnék le messzemenő következtetéseket az itt büfészakozó emberek véleményéből. Szerintem te se tedd.
2012. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vonnék le messzemenő következtetéseket az itt büfészakozó emberek véleményéből."


- Főleg úgy, hogy 90%-uk ugyanattól a gyökértől származik.

2012. aug. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem minden büfészak (=nem mindent könnyű elvégezni), de többnyire piacképtelenek (=kisebb rájuk a kereslet, mint a kínálat)

Ennek az az oka, hogy szorgalommal bármilyen reáltalan dolgot meg lehet tanulni, tehát mindegyikre nagy a túljelentkezés és így a túlképzés is.

2012. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!