Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki a családját...

Van itt olyan, aki a családjától semmilyen anyagi támogatást nem kapott az egyetem/főiskola elvégzéséhez, de ennek ellenére meg tudta úgy csinálni, hogy nem volt nagyon szegényes, vagy alap dolog, hogy ilyenkor a szülők már egyáltalán nem segítenek?

Figyelt kérdés

2013. máj. 11. 19:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz én még egyetemre járok, de a szüleim nekem sem tudnak pénzt adni. Diákhitelből élek, meg persze a tanulmányi ösztöndíjból. De ha hazamegyek, akkor raknak pár napra kaját, ami már eleve nagy segítség.
2013. máj. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem abszolút nem segítettek pénzügyileg, de ez leginkább az én döntésem volt. Már nagyon szerettem volna anyagilag önálló lenni. 3 és fél év alapképzést, valamint 2 év mesterképzést csináltam így. Persze nekem is csomagoltak kaját 2-3 napra, amúgy meg vagy menüt ettem (600-700 Ft) vagy ha nem volt annyi pénzem akkor szendvicset csináltam. Suli mellett dolgoztam, 3 évig diákmelókat, utána gyakornokként egy cégnél ahol már egész jó fizut kaptam. Ezen kívül tanulmányi ösztöndíj, Bursa, szociális támogatás. Szóval meg lehet csinálni simán. Biztos neked is menni fog :)
2013. máj. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Diákhitelből kellett megcsinálnom, mert az otthoniaknak semmi pénzük sem volt. (Még olyan is előfordult sajnos, hogy nekem kellett kisegíteni az otthoniakat a hitelből.) Ehhez jött szoctám, Bursa, ösztöndíj, meg az utolsó évben árvaellátás (félárvaságra). Nem vállaltam mellette diákmunkát, mert ismerem magam annyira, hogy akkor a tanulás nem ment volna maximálisan, és ebben az egyben nagyon maximalista vagyok. Fél év munkanélküliség után sikerült elhelyezkednem, 1,1 MFt hiteltartozással nyitottam 2012-t, de másfél év alatt 600-at visszafizettem.

Nem mondom azt, hogy hű, de ajánlom a diákhitelt, de talán annyira nem kell félni tőle. Ha benned több erő és fittség van, akkor diákmunkát úgyis vállalhatsz, de az ösztöndíjra érdemes leginkább hajtani. :)


(Nagyon zárójeles megjegyzés: ahogyan jelenleg az átlag családok pénzügyei állnak, rengetegen vannak, és egyre többen lesznek, akik nem kaphatnak otthonról semmilyen támogatást.)

2013. máj. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!