Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felkészülnék Magyar és Történe...

Felkészülnék Magyar és Történelem emelt szintű érettségire, itthon, egyedül, munka mellett. Hol szerezhetek anyagot?

Figyelt kérdés
Sajnos nincsen időm, sem pedig pénzem iskolába, vagy magántanárhoz járni, viszont szeretnék letenni emelt szinten történelem és magyar érettségit, hogy elvégezhessem az egyetemet. Ha tudtok valami költségtakarékos megoldást a szükséges tananyag megszerzésére, hogy itthon tudjak felkészülni, akkor nagyon hálás lennék. Leginkább valami listára lenne szükségem, hogy mi az, amit betéve tudni kell, illetve ha tankönyveket tudtok ajánlani, tananyagokat vagy bármi mást ami segítségemre lehet, azt nagyon szívesen fogadnám. Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!

2013. máj. 12. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

szia! ajánlom a vaterát, rengeteg használt könyv van fent 2-300 ft-ért, így azokat be tudod szerezni. a tankönyveknek le kell fedni az emelt anyagát is. az oktatási hivatal honlapján megtalálod a részletes követelményt.


sok sikert!

2013. máj. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Amennyiben valakinek van még valami jó tippje, kérem ne tartsa magában! :)

2013. máj. 12. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatási hivatal honlapján ott a részletes vizsgakövetelmény, ha azokat benyalod, akkor meglepetés nem érhet a vizsgán :) Én 3 hónap alatt készültem fel a két tantárgyra, és 94%os lett az egyik, a másik 85%. Magyarból a középiskolás könyveimet tanultam meg, töriből pedig a Száray féle könyveket, a forrásközpontút szokták ajánlani, nekem megvolt az is, de szerintem a sima Szárays könyvek jobbak, érthetőbbek. Ezenkívül volt még egy fogalomtáras könyvem, amiben a legfontosabb évszámok, nevek, helyszínek benne szerepeltek, és ennyi :D
2013. máj. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a saergítséget! :)

Szóval ha a sima törikönyveket meg magyarkönyveket úgy ahogy van bevágom, akkor az az emelt szintű érettségihez is elég..? :)

2013. máj. 19. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég volt. De az emelthez azért kell még némi kiegészítő ismeret ami némelyik tankönyvbe nem szerepel, ezért írtam hha a vizsgakövetelmény alapján haladsz ami az oktatási hivatal oldalán van akkor úgy teljesen rendben :D A Száray forrásközpontú törikönyvet szokták ajánlani, hát nem tudom... én tanultam abból is, meg a sima Száray-sból is, valahogy a sima könyve nekem jobban bejött, sokkal bővebb.


Ez a forrásközpontú: [link]

Ez a sima Száray-s: [link]

2013. máj. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szia! én nem vagyok töriguru, de még én is jobban preferálom a "sima" szárays könyveket, és a 4. rész meg már azthiszem valami ildikó, de ugyanúgy műszakis. nagyon jók.
2013. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, pl. az idei emeltbe ami benne volt, az mind a sima Száray-sba szerepelt... és hiába h a másikba több a forrás, de szerintem a fontosabb, érettségin is megjelenő források a sima könyvbe is benne vannak. Általában azt szokták mondani h aki emeltre készül a forrásközpontúból tanuljon, a középszintre való a sima, de tapasztalatom szerint ez nagyon nem igaz.
2013. máj. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha már sikerült kiválasztanod a könyveket, akkor adok egy tippet, ami igazán költséghatékony lesz neked. www.rukkola.hu Böngészd át az oldalt és ingyen (valójában egy másik könyvért cserébe) tehetsz szert arra, amire szükséged van.
2013. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget Mindenkinek :) A fen említett törikönyv csomagból megvan a sima, és a forrásközpontú csomag is. Gondolom ha megtanulom ezt is, meg azt is betéve, az akkor tuti megvan. :) És köszönöm a linkeket is, megnézegetem. :)
2013. máj. 28. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!