Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszul szeretnék tanulni...

Olaszul szeretnék tanulni egyedül, tanár nélkül munka mellett. Van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
Olaszul szeretnék tanulni, valamilyen online oldalra vagy programra gondoltam, lehetőleg ingyenesre. Könyv és munkafüzet is jó, a lényeg hogy egyedül tanár nélkül tudjam csinálni. Tudtok ajánlani valami jót?
2011. máj. 15. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csináltam, elég sikeresen (már nyelvvizsgáztam is azóta).


Vettem tankönyvet és munkafüzetet (CD volt hozzá): Progetto Italiano 1.


Nem olcsó, de megéri beruházni, nekem nagyon bejött, és nulláról erős középfokig viszi a tudásodat.


Emellett persze kell szótár (de ez a neten is van), illetve érdemes beszerezni a Kis olasz nyelvtant (nézz szét Vaterán, én onnan vettem meg 300 Ft-ért, sokkal többet nem éri meg beleinvesztálni, nem egy nagy könyv, de arra jó, hogy a nyelvtani szabályokat magyarul, részletesen fejti ki, úgyhogy ha elakadsz jól jön). Úgy látom, most is van 350 Ft-ért Vaterán, annyit megér.


Ha tudsz angolul, akkor rengeteg kiegészítő segítséget találsz a neten, pl. [link] ez nagyon jó.


Illetve a www.sharedtalk.com oldalon chatelhetsz olaszokkal, és segítenek a nyelvvel.


Így elsőre ennyi, de szólj, ha segítség kell, én is megjártam ezt az utat. :)

2011. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) A kérdésem az lenne ezzel a CD-s tankönyvvel kapcsolatban, hogy magyarul is el vannak magyarázva benne a dolgok, vagy ez a könyv inkább "tanár mellé" készült?
2011. máj. 15. 18:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne magyar szó, de én tanár és előzetes nyelvtudás nélkül tanultam vele, és nagyon hatékony úgy! Emiatt ajánlottam, hogy a Kis olasz nyelvtan legyen meg, hogy ha nem értesz egy nyelvtani szabályt, akkor ott le van írva magyarul.


Igen, az elején sokat kell szótárazni, de sokkal hatékonyabb, mint a magyar nyelven magyarázó könyvek. Olyan ez, mint mikor valaki minden nyelvtudás nélkül leül nézni az idegennyelvű csatornát a tv-ben, és egyszercsak azon veszi észre magát, hogy tudja a nyelvet.


A Progetto Italiano roppant logikus és tanulható könyv, én bátran ajánlom. Ha nem bízol benne, vedd ki könyvtárból, és megnézheted, tudsz-e haladni vele.

2011. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a PONS könyvek a legjobbak, lényegretörően le van írva a nyelvtan. Amúgy meg feladatok pl: [link]


:)

2011. máj. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdezném hogy ezzel a könyvvel sikerült megcsinálnia a nyelvvizsgát, és ha igen akkor milyen szinten? Ne haragudj de ezt valahogy olyan nehéz elhinni hogy ennyire autodidakta módon sikerült komoly eredményeket elérni... :)
2011. máj. 16. 17:56
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebből a könyvből, szeptemberben kezdtem, és júniusban középfokúztam sikeresen. Jó agyam van a nyelvekhez, ennyi előnyöm volt, de tényleg minden egyes szót magamtól tanultam, de nagyon lelkes voltam és sokat foglalkoztam vele.
2011. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez nem semmi, ehhez tényleg csak gratulálni tudok! :) Én sajnos nem vagyok ennyire fogékony a nyelvekre, de azért reménykedem... De amúgy nem úgy van, hogy a Progetto Italiano 2. készít fel a középfokúra?
2011. máj. 16. 18:06
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Online ingyene anyagok általában nem elég rendszeresek, általában csak kiegészítő anyagnak ajánlatos használni..


Önálló tanuláshoz pl. az assimil könyveket ajánlom.

[link]


Illetve nekem még a teach yourself sorozatból van könyvem, de ott angol az alapnyelv.

2011. máj. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a Progetto Italiano 2. már a felsőfokra készít! Nekem az a könyv meg sem volt, akkor fogom megvenni, ha lesz időm felsőfokra készülni.


Kis olasz nyelvtan + Progetto Italiano 1. + internet - nekem ezek kellettek az Origós középfokú C-hez.

2011. máj. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!