Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem? Világ életemben...

Van esélyem? Világ életemben a BME-n szerettem volna továbbtanulni, azonban most eléggé elbizonytalanodtam, hogy nem lesz-e erős.

Figyelt kérdés

Sajnos az emelt matek jegyeim se úgy sikerültek, ahogy terveztem, úgy tűnik 2-es leszek (tény, nem készültem rendszeresen órákra és voltak olyan dolgozatok, amik figyelmetlenség miatt lettek olyanok, amilyenek. ), pedig világ életemben 4-5-ös voltam matekból. (inkább 5-ös)Fizikából eléggé csak az alapokat tudom, és egyelőre programozni se tudok, viszont azt most akarom elkezdeni, hogy ne teljesen kezdőként menjek oda.

Pontok alapján feltehetően felvennének, azonban elbizonytalanodtam, hogy nem fogok-e az átlagnál is jobban megszenvedni. Szakok közül a mérnökinformatikus illetve a gépész között gondolkodom. Megéri megpróbálni vagy válasszak egy gyengébb egyetemet? A másik választasáim a PE, SZE, ÓE lenne.



2013. máj. 13. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát a BME-t tedd első helyre, és majd meglátod, felvesznek-e egyáltalán ilyen matekeredménnyel. Egyébként én amondó vagyok, hinned kell magadban, bár lehet, hogy tényleg át kellene gondolni, megéri-e hírnév alapján egyetemet választani.

Én például most eltét és egy hírnév nélküli egyetemet jelöltem be, de meg fogom cserélni a sorrendet, hogy ne az eltére kerüljek be. Mert lehet, hogy jó a híre, de iszonyatosan befolyásolt politikailag, és a közeg sem olyan jó, mint egy kisebb, családiasabb hangulatú egyetemen. Amúgy ha ez megnyugtat, én is néha megijedek a gondolattól, hogy olyan nyelvszakra megyek, amin majd teljesen kussban fogok ülni, mert egy szót sem tudok még az adott nyelvből (ez nem angol vagy német, tehát teljesen az alapoktól fogjuk kezdeni), és ott is van, hogy a tanár átvált angolra, hogy ,,jobban megértsük, amit magyaráz". Na puff neki, és ha nekem az angol se megy olyan jól? Viszont ezt akarom, ismerem magam annyira, hogy majd igyenekzni fogok, motivált vagyok, bízok magamban, minden csudi szöveg, szóval... Rajtad áll. A lényeg, hogy soha ne hasonlítgasd magad másokhoz, és legyél büszke arra, amit csinálsz, bármelyik egyetemre is jársz. Én alapból mindenkire ,,felnézek", aki ilyen matekos szakra jár, és nem tartom egyik egyetemet se rosszabbnak a másiknál, viszont vannak szerintem túlértékelt egyetemek.

2013. máj. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást, még erősen gondolkozom rajta!
2013. máj. 13. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a BME-re járok, szerintem a hangulat 1. osztályú. A jegyeid meg csak azon múlnak, hogy normális tanárhoz veszed-e fel az adott tárgyat, illetve, hogy mennyire vagy szorgalmas. Nagyon magasak itt az elvárások, nem csak vizsgaidőszakban, szorgalmiban is végig ZH-k vannak, de sok közösségépítő program van, ami emeli a hangulatot a nehéz időkben is... :D Szerintem jelöld első helyre, és ne add fel, ha először nem is megy jól, majd belerázódsz.
2013. máj. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló:


És igazak azok a híresztelések, miszerint "kötelezően" buktatnak? Iletve a.tanárok nagy része direkt szívat? Illetve, 2-nél jobb jegyet szinte lehetetlen szerezni?

2013. máj. 28. 09:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem lehetetlen. Ha a kettes megvan, onnan már nem nagy lépés egy jobb jegy, viszont néha nehéz a kettesig eljutni. Szívatás az megy, de vannak jó fej tanárok, ki kell tapasztalni...
2013. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én arra jutottam, hogy a középsulis jegyek nem sokat számítanak. Azok nagyon függenek a tanártól. Általánosban 2-es 3-as voltam matekból, középsuliban minden tanulás-beli változtatás nélkül 4-es, utolsó két évben csak az otthonfelejtett felszereléses egyesek miatt nem lett meg az ötös.

Én eltére jelentkeztem, hiszek benne hogy menni fog :D

Az meg, hogy lehetetlen... Akik gyártják a mémeket, hogy milyen nehéz, azok talán ha inkább tanulnának, akkor nem lenne olyan durva. :D

2013. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondom mert nálunk is ugyanez megy, a fél csapat nyafog, hogy progiból lehetetlen kettesnél jobbat szerezni. Én ötös vagyok, ugyanolyan agyam van mint nekik, csak én gyakorlok is, nem csak szenvedek, hogy lehetetlen. :D
2013. jún. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök infón:

-meg fogod tanulni a fizikát, jobban is, mint valaha remélted.

-programozásra pont nem kell rátanulni, csak arra figyelj, hogy félév közben is foglalkozz vele, és ne csak olvass, hanem gyakorolj is. Mondjuk ez általános alapelv, ha nem tanulsz, akkor ki fognak vágni, de ezt alighanem más egyetemen sem úszhatod meg.

-matek elég kemény tud lenni, mindent tökéletesen kell érteni számításelméletből, hogy egyáltalán átmenj.

2013. jún. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!