Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jövőben mentőápolóként...

Forgó Andor kérdése:

A jövőben mentőápolóként szeretnék dolgozni, de nincs ilyen végzettségem. Az Országos Mentőszolgálat hivatalos oldalán viszont olvastam, hogy először jelentkezni kell és utána ha felvettek szolgálat mellett tehetem le a vizsgákat?

Figyelt kérdés

Tudna erről valaki bővebb információt adni, aki

mentőápolóként dolgozik vagy van ilyen ismerőse?



2013. máj. 14. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez így van. Jelentkezel a területileg illetékes mentőszervezetnél. Ha van hely akkor felvesznek. Kapsz egy alapképzést ami vizsgával zárul. Ha sikeresen levizsgáztál kocsizhatsz. 3 hónap próbaidő és 3éved van megszerezni a végzettséget szolgálat mellett /szabadidődben/.

2013. máj. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2013. máj. 14. 18:09
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod véletlenül, hogy így az "utcáról beesve" mekkora esély van rá, hogyfelvegyenek?
2013. máj. 14. 18:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel indulsz, mivel óriási hiány van, hála a fizetések nagyágának és a munkának. Melyik megyében akarsz kocsizni?
2013. máj. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csongrád megye, Szeged.
2013. máj. 16. 15:31
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Én Borsodban szeretnék majd mentőzni, de elvileg a területileg illetékes mentő központban kell jelentkezni? Akkor Miskolcon. De ha én nem Miskolcon szeretnék, hanem a megye más területén? Akkor oda kell bemennem? De ha Miskolctól 35 km-re lakok, és ahol szeretnék mentőzni ott telítve vannak, akkor van esélyem arra, hogy Miskolcra felvesznek, még ha be is kell járnom?

2013. máj. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden esetben a megyei központban kell jelentkezni. Érdeklődés szintjén beugorhatsz a nálatok lévő mentőállomásra. De a vezető mentőtiszt vesz fel úgyis. Ő pedig a központban dolgozik.
2013. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!