Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes angolból és németből...

Érdemes angolból és németből is érettségit tenni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy mik a terveid, és mennyire vagy jó belőlük.

Van olyan szak is, ahová mindkettő jó felvételi tárgynak, máskülönben pedig a választott, 5. tantárgynak is jó lehet átlagot javítani, ha olyan szinten vagy belőle/belőlük.

2013. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy éppenséggel a jobbikat tudod beleszámítatni. Ha mindkét nyelv megy, akkor szerintem megéri. Ha netalán az egyiknél valamit benézel, akkor az érettségiden ez még nem fog meglátszani és a szóbeli napján +1 nyelv nem fog jobban leterhelni.
2013. máj. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Van aki olaszból meg franciából megy
2013. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Csak egymás után van a két

(írásbeli) vizsganap

A többi nyelvből nem ennyire szorosan van

2013. máj. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én 5. tárgynak is idegen nyelvet választottam (németet), aabból szerintem könnyebb leérettségizni, mint mondjuk földrajzból vagy fizikából vagy akármilyen más természettudományos tárgyból.


Szóval ha az egyetem, ahova mész, nem követel meg természettudományos tantárgyból való érettségit, akkor nyugodtan válaszd 5. érettségi tárgynak is az idegen nyelvet.

2013. máj. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, úgyis kell egy ötödik tárgy, ha ezekből vagy jó, akkor miért ne? És ha emelt szinten teszed le elég jó eredménnyel, még két nyelvvizsgád is lesz hozzá.
2013. máj. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!