Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel alapszako...

Pénzügy és számvitel alapszakon mennyire nehéz a matek?

Figyelt kérdés
A matek melyik részeit kell nagyon tudni?
2013. máj. 16. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:
bagatell. nálunk (Pannon) az összes GTK-s szaknak van első félévben analízis, itt deriválást és integrálást, függvényelemzést veszünk. erre épül második félévben a valószínűségszámítás. (szerintem ezt nem kell magyarázni:D), és ezután a statisztika. a többi tárgyon meg csak összeadás,kivonás, szorzás, osztás nagyon alapszinten
2013. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb úgy ahogy az első írta. Amit középiskolában tanulsz matekot abból majdhogynem semmi se kell, csak a függvények. Először van matek1-analízis, ami deriválás, integrálás és függvényes cuccok, nálunk pl BGF-en ez a szórótárgy, ezen hasalnak el mindig a legtöbben. Aztán jön a matek2-valószínűségszámítás ami kb gyerekjáték az analízishez képest. A többi tárgynál (számvitelek, vállalati pénzügyek, statisztika stb) komoly matek nem kell, mert vannak képletek és csak be kell tudni helyettesíteni, meg ugye ha nem lehet használni képletgyűjteményt akk megtanulni a képleteket.

De nem árt, ha 2-esnél jobb vagy matekból... én mindig jó voltam belőle de az analízis nagyon csúnyán helybenhagyott.

2013. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!