Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a Debreceni Egyetem vegyész...

Ha a Debreceni Egyetem vegyészmérnök szakára vesznek csak fel, szerintetek érdemes inkább várni egy évet, és jövőre újra jelentkezni BME-re?

Figyelt kérdés
Azt akarom, hogy érjen is valamit a diplomám, ha már egyszer évekig tanulok...

2013. máj. 19. 17:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
41%

A Debreceni Egyetemen nagyon jó a vegyész képzés. A helyi cégek elsődlegesen DE-s diplomásokat alkalmaznak.

Ha külföldön akarsz érvényesülni, azt egy fél év után nem az egyetemed neve, hanem a tudásod és a képességed alapján fogják díjazni. A legtöbb helyen a tudás számít, nem az egyetem neve. Kár az egyetem neve mögé bújni...

2013. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Azt hiszem valakinek savanyú a szőlő... :DDD
2013. máj. 19. 23:53
 3/23 anonim ***** válasza:

Na de, ha nem vesznek föl jövőre sem?

Én inkább elkezdeném a DE-en

De te tudod

2013. máj. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Azért ha egy évig csak kémiát tanulok meg matekot, csak felvesznek.... Ha egy év alatt így nem tudom megtanulni a kémiát meg a matekot, akkor kár belevágni a vegyészmérnökibe bárhol is..
2013. máj. 20. 00:13
 5/23 anonim ***** válasza:
48%
Akkor nagyon okos volt a kérdés...
2013. máj. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

Ha (ahogy írtad) "csak" a Debreceni Egyetemre vesznek fel most, akkor jövőre sem fognak felvenni a MBE-re, vagy ha mégis akkor nagy ívben kibuksz, vagy épp hogy átcsúszkálsz a vizsgákon. Mert az ott lévők többségét elsőre felvették, nem pedig csak sokadik próbálkozásra, így beláthatod hogy ők okosabbak lesznek mint te.

Lehet hogy fáj ezt hallani, de így van.

2013. máj. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Bár megbocsáss, de ez baromság... Konkrétan tudok olyan orvost, akit harmadjára vettek fel, meg olyat is akit negyedjére, és bukás nélkül elvégezték az orvosit.. Amúgy nem értem az összefüggést... attól, hogy nem tanultam eleget, miért lennék buta? Ha éjt nappallá téve tanultam volna, és úgy nem vennének fel, akkor tényleg buta lennék.
2013. máj. 20. 10:15
 8/23 A kérdező kommentje:
Egyébként a másodikat még nem mondanám sokadik próbálkozásnak...
2013. máj. 20. 10:18
 9/23 A kérdező kommentje:
De most ettől tekintsünk el, csak én tudom, hogyha nem vesznek fel, mennyi tanulással nem és hogy mennyire vagyok okos. De 6/8, ha jól értem, szerinted is többet ér egy BME-s diploma, mint egy DE-s?
2013. máj. 20. 10:30
 10/23 anonim ***** válasza:
Az elsőnek van igaza, csak sokan teletömték a fejedet ezzel a hülyeséggel.
2013. máj. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!