Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik egyetemen egy vagy több...

Akik egyetemen egy vagy több év eltelte után úgy döntöttek, hogy újrafelvételiznek egy másik szakra, miért hozták ezt a döntést?

Figyelt kérdés
És érdemes volt váltani?

2013. máj. 21. 00:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Off-olhatok? Te erre készülsz?

Önbizalomhiányból és döntésképtelenségből egy piacképtelen, nevetségesen könnyű (legalábbis a mi sulinkban), tipikus büfészakra jöttem. Még értelmetlen is a szak. Kb. mindannyiunk máshonnan kibukott és/vagy nem tudott mit kezdeni magával és/vagy második v. sokadik helye volt ez. (Nálam utolsó kettő eshetőség élt.)

Nem merem meglépni, hogy otthagyjam ezt a szutyok szakot.

2013. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ha nem titok, megmondod, hogy melyik szakon vagy? Kérdésedre válaszolva, én csak szeptembertől járok majd egyetemre, tehát nekem a kérdés- egyelőre még- nem aktuális. Miért félsz egyébként a váltástól?
2013. máj. 22. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Környezetmérnök.

Amúgy nem akarom bántani azokat, akik látnak fantáziát MÉG a szakban, és őszinte érdeklődésből jöttek ide - egy-két csoporttársam van -, szegénykéim hatalmasat fognak csalódni.


Azért félek váltani, mert kb. lehetetlen.

Még mindig nem tudom, mit akarok.

Gimiben nehezen tanultam, részben kishitűség miatt. Itt most jól megy nekem. De félek, hogyan reagálnék egy normál egyetemi szintű terhelésre.

Ha passziválok, hogy ne menjenek a félévek, akkor bizonyosok okokból OKJ kell, hogy tanuljak + visszafizetni a hallgatói szerződés értelmében.

Ha passziválok, akkor nincs olyan lehetőség, hogy visszamegyek az eredeti helyre, ha az újat nem bírom. Ugyanis addigra letelik a zsinórban kettő passziválási lehetőség.


Egy mély kútban vagyok, amiből nem látom a kiutat.

Pár hónapja realizálódtak bennem a dolgok ilyen határozottan, akkor fájt a gyomrom, nem volt étvágyam, fogytam. Mostanra szerencsére csökkentek a pszichoszomatikus tünetek, bár még elő-előjönnek.

2013. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!