Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Költségtérítésesről államira...

Költségtérítésesről államira így át lehet kerülni?

Figyelt kérdés

Olyan egyetemen vagyok, amin már csak költséges képzés van, ergó lehetőség sem volt az államit megpróbálni.

Viszont át szeretnék menni másik szakra, és azon van állami, 394 ponttal.

Nekem a pontrendszer szerint 403-405 pontom lenne.


Vajon így, hogy az egyik egyetemről szeretnék átjelentkezni a másikra, lehetséges ez? vagy alapba ide is a költségesre vesznek csak fel?



2013. máj. 11. 13:25
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:

Azért akarok átjelentkezni, mert nem szeretném ezt tanulni.


Egyetem amúgy a NYME.

2013. máj. 11. 13:28
 2/26 A kérdező kommentje:
NYME-s egyetemről NYME-s egyetemre (szakra) mennék. Így értem.
2013. máj. 11. 13:28
 3/26 anonim ***** válasza:

Ha egyetemen belül átjelentkezel, nincs pontszámod. A tanulmányi eredményedtől függ, meg a jóindulattól, hogy adnak-e rá lehetőséget. Plusz attól, ürül-e meg az adott szakon államis hely, pl. azért, mert valaki félbehagyja a tanulmányait.


Pontszám akkor kell, ha újra felvételizel.

2013. máj. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Hát de ha rossz az eredményem, mert nem megy a szak és szeretnék átjelentkezni pont azért, mert ez tényleg menne?
2013. máj. 11. 13:44
 5/26 anonim ***** válasza:

Ez teljes mértékben egyetem függő. Tesómnak sikerült átjelentkezni (mert a két szak és a két főiskola közel állt egymáshoz). De általában ezt csak újrajelentkezéssel lehet megoldani.

Ballagj be a TO-ra és érdeklődj utána. Meg persze a kiszemelt egyetemen is érdemes érdeklődni.

2013. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Átjelentkezni nem lehet nyáron? a szeptemberi szemeszterre.
2013. máj. 11. 14:17
 7/26 anonim ***** válasza:

Előző, az újrajelentkezés nem átjelentkezés.


Ha valaki újra jelentkezik, teljesen mindegy, addig mit, hol és hogyan tanult... ha felveszik, előnye lesz annyi, hogy néhány tárgyat talán el tud fogadtatni (ha nem nagyon más az új szak).


átjelentkezésnél előnyben részesítik azokat (főleg, ha államis helyre akarnak átkerülni), akik komolyan vették a tanulást, és jók az eredményeik. Nálunk az intézményben évente 1-2 államis hely ürül meg szakonként, .5 átlag alatt nem kerül át ktg-s.

2013. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

De átjelentkezni át lehet ugye?

Nekem azért van 3-as átlagom, mert nem megy, nem szeretem.

2013. máj. 11. 14:22
 9/26 anonim ***** válasza:

Most mit akarsz, átjelentkezni vagy újra felvételizni? Amíg ezt nem döntöd el, nem tud senki segíteni.

Átjelentkezésnél beadsz egy kérelmet, elbírálják, és vagy megkapod a lehetőséget vagy nem.


Új jelentkezésnél jelentkezési lap kitöltése, feladása, ponthatár, sms jön. Ha felvesznek, oda jársz, ha nem vesznek fel, eldöntöd, folytatod-e a régit is, vagy azt abbahagyod. De szeptemberre újra jelentkezni már csak ktg-s képzésre tudsz a pótfelvételin. Ha egyáltalán az a kar hirdet majd pótfelvételit.


Melyik karról melyikre mennél át???

2013. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

közgáz->szlavisztika (bölcsész)


és átjelentkezni, nem újrajelentkezni

2013. máj. 11. 14:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!