Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egészségügyi szakok közül...

Egészségügyi szakok közül melyik éri meg ma az orvosin és a gyógyszerészetin kívül?

Figyelt kérdés

2013. máj. 23. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szinte bármelyik...

De azért vannak kivételek pl azt mondják hogy dietetikusként nehezebb vagy szülésznőként sem annyira könnyű elhelyezkedni..

Egészségügyi szervező..nos én ezen a szakon végzek idén decemberben, de van állásajánlatom...tehát még ezzel sem lehetetlen. Pedig sokszor voltak kétségeim.

A többi eü szakkal abszolút el lehet helyezkedni itthon..a mennyiért már kérdéses..

Külföld viszont tárt karokkal vár, jó fizetéssel.

Szóval ebbe az irányba érdemes tanulni, örülök hogy nem próbálkoztam egy bölcsész vagy társadalomtudományi irányba tanulni.

pl. ha diagnosztikai analitikus szakra mész akkor már az egyetemről "levadásznak". Portugáliába viszik őket, a képalkotókat Írországba szokták vinni már az egyetemről Ápolók Németországba és Angliába keresettek. Gyógytornászok is Németország vagy Anglia.

Szóval ez egy jó döntés ha ebbe az irányba tanulsz...

2013. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
érdekes, én pont olyanokról hallok, hogy pl. túltelítettség van gyógytornászokból
2013. máj. 23. 22:22
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
Én szoktam látni gyógytornászt keres hirdetést mert figyelem az eü állások hirdetéseit, akit ismerek és gyógytornász szakon végzett az eltudott helyezkedni. Szóval jobb mint egy szociológus diploma, vagy egy andragógia. )persze sokkal. nehezebb is elvégezni az eü szakokat)azért ha jó tanuló vagy csak orvos legyél vagy gyógyszerész, vagy fogorvos. Ha erre nincs kitartásod, vagy lehetőséged akkor a többi szak jöhet. Nem fogod megbánni, hogy nem százezredik gazdász vagy bölcsész leszel.
2013. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És a gyógypedagógusokkal mi a helyzet? (tudom, ez nem egészségügy, de azért csak van kapcsolódási pont)
2013. máj. 23. 23:13
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán van kapcsolódási pont, vagy minimális. Konduktorral van szoros kapcsolatban az a rokon terület inkább. Egyébként pedagógus pályán most nehéz az elhelyezkedés. Kivéve ha term. tud szakod van..pl. kémia, fizika.
2013. máj. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egészségügyi pályára készülsz akkor a gyógypedagógia kevéssé kapcsolódik.

A nevében is benne van pedagógus oktató nevelő személy.

2013. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy eü. pályára készülök, csak ötlet mindkettő. Tudom, hogy pedagógus, de ott is kell pl. funkcionális anatómiát tanulni...
2013. máj. 26. 10:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Kelleni kell gyógypedagógián is az anatómia. Csak a szintje kicsit más..mint egy egészségügyi képzés keretén belül. Szóval össze sem lehet hasonlítani...pl, tesóm gyógypedagógus..nekem eü diplomám van. Tudom miről beszélek..amit gyógypedagógián követelnek ilyen tárgyakból az köszönő viszonyban sincs az igazi anatómia tudással. De érthető is, hiszen nekik nem ez a fontos tantárgy nem ezen alapul a tudásuk és a szakmájuk.
2013. máj. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nyilván, de nem is ez a lényeg, csak rákérdeztem, hogy azzal mi a helyzet(zárójelben meg is jegyeztem, hogy tudom, hogy bár nem eü. szak, de azért rákérdezek itt is, hátha tud róla vki valamit...)
2013. máj. 26. 18:54
 10/11 anonim válasza:
és szerintetek sok gyógytornász van ??
2013. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!