Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Pszichológia,...

Segítség! Pszichológia, Filozófia, nyelvek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, jövőre leszek a gimiben 11-es. Nemsokára itt az érettségi és az egyetem, és már most nagyon ráizgulok a továbbtanulásra. Így lassan 1 év alatt rájöttem, hogy amik nagyon érdekelnek az a filozófia ( kiskoromtól kezdve filozófikus alkat vagyok) a pszichológia(hasonló ugye a filozófiához és olyan dologgal szeretnék foglalkozni a jövőben amivel segíthetek az embereken), és a nyelvek(tanulok franciát, angolt, japánt és elszeretném kezdeni minél hamarabb a koreait is). Így hát még a tolmácsra gondoltam. Inkább japán-angol tolmácsra. Mit ajánlanátok, mihez kezdjek? Milyen sulit keressek, milyen munkán gondolkozzak majd? Eddig az ElTE-n gondolkoztam mint pszichológia szak és Japán minor(odavagyook ázsiáért), de most rájöttem, hogy a filozófia érdekel szinte a legjobban. De emellett szeretnék továbbra is Japánnal foglalkozni és egyszer kiutazni(akár ott élni, ha összejön). A gimiben fakultációnak a magyart és az angolt választottam, és ezekkből tervezem az emelt szintű érettségit.


Na szóval..tudnátok pár tanácsot adni?

Az ELTE-n nemtudom, hogy van-e filozófia szak első évtől, vagy hogy van ez. Vagy maradjak a pszichológia-japánnál?

(pluszban itt van a tánc, amit imádok és szeretnék nagyszerű táncossá válni és klipekben legalább háttér táncosként szerepelni. Bár ez mellékes, de gondoltam ezt is leírom)



2013. máj. 23. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Filozófia szakot nem ajánlom, hacsak nem akarsz később a mekiben dolgozni.

A pszichológia sztem jó, ott am is fogsz elég filozófiát tanulni, és még lesz lehetőséged koreaiul is tanulni. Viszont a pszichológia kiköltözéshez nem igazán alkalmas diploma

2013. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szép dolgok ezek, amik érdekelnek (én idén pszichológiára jelentkeztem). viszont a filozófiát én sem ajánlom, hiába érdekel, nem fogsz tudni vele elhelyezkedni, nem lesz munkád. emiatt sajnos nem éri meg, csak maximum hobbi szinten utánaolvasgatni. a pszichológiával is nagyon nehéz elhelyezkedni (eleve bekerülni egy horror..), túljelentkezés van, ráadásul túlképzés is, tényleg nehéz vele munkát találnod később - ráadásul nagyon sokáig kell tanulni (alapképzés után mesterképzés, de az msc diploma után még mindenféle többéves szakirányú továbbképzések kellenek, mielőtt munkát kaphatsz), ráadásul drága is (még államilag támogatottan is - mert ugye a továbbképzéseket már magadnak kell fizetned akkor is).

én őszintén a legnagyobb jóindulattal ajánlom neked a nyelvekkel való továbbhaladást, ugyanis látszik, hogy van nyelvérzéked, érdekel téged ez, ráadásul a japán nem a legáltalánosabb nyelv. ezt úgy értem, hogy japán-angol, vagy akár ha addig megtanulsz tényleg koreaiul, akkor azzal együtt, szóval ezekre a tolmácsokra szerintem van igény. én a helyedben ebbe vágnék bele, mert ez tuti siker :)

2013. máj. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sKillEr96 ***** válasza:
Szerintem is mindenkeppen nyelvekkel menj tovabb (mondjuk japan-angol), mert en is tanulok japanul, szpanyolul, angolul, de szerintem a spanyol hasztalan, japanba akarok majd kimenni dolgozni, vagy japan-angol-magyar tolmacsnak vagy muforditonak megyek. AMugy 10.-es vagyok, szoval, mint korosztalybeli melegen ajanlom a nyelveket, de ha japant akarsz tanulni, akkor a Karoli Gaspar egyetemet javaslom, mert ott elvileg jobb a japan, mint az ELTE-n, tanarom mondta. Pszichologia tenyleg nehez (anyu pszichiater), nem semmi volt, amit meg kellett tanulnia. Kb. 600 oldal szo szerint egy felevre... Filozofiaval meg nem is tudom, hol tudsz elhelyezkedni.
2013. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké...akkor a filozófia elvetve, az marad tényleg hobbi szinten. :) (majd olvasok rengeteg könyvet). A nyelvekre meg nagyon rászállok..tervezek 2 középfokú nyelvvizsgát(angol-japán) meg hátha meglesz a koreai és a francia(ami nem igazán érdekel)alap szinten. {készenállok, h majdnem mindenemet feláldozzam a tanulásért-2 év alatt csak sikerül ennyi minden} ÉS akkor alap szaknak a pszichológia, amivel megint csak meg kell szenvednem, de nembaj : ) Viszont akkor..ELTE agy Károli? melyik lenne szerintetek a jobb mind a pszichológiát mind a japánt nézve. Dee..ha jól tudom a Károli-ban koreai nincsen. Azokat meg felvehetném ugye plusz órának az ELTE-n. (báár nemigazán tudom, h mi hogy működik az egyetemen)
2013. máj. 24. 17:36
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem fogsz tudni igazán filozófiával foglalkozni hobbi szinten. teljesen más, hogy az egyetemen végig olvastatják a teljes filozófia történetet. olyan könyveket, amikből egyedül öt oldal után bedobnád a törülközőt.


szerintem mint embernek rengeteget ad ez a szak. és eléggé más mint a pszichológia. de tényleg benne van, hogy anyagi gondokhoz vezet...


szerintem eleve más amúgy filozófia, mint amire számítasz. egy elég érvelés központú dolog. pl az eltén három fél év formális logika van. ami kicsit matek szerű. meg tudomány filozófia pl. ami természettudományokhoz kapcsolódó kérdésekkel fogalakozik.


talán úgy ideális, ha van mellette egy olyan szakod, amiből meg tudsz majd élni.

2013. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
oké, oké..filozófia elvetve :D Pszichológia és a japán érdekel : )
2013. máj. 24. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!