Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Valaki linkelne nekem egy-két...

Valaki linkelne nekem egy-két elérhető kutatást, cikket, tanulmányt a homofóbiáról lehetőleg ANGOL nyelven?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem használd a Google-t, arra való.


De ha már itt kérdeztél, mutatok egy régebbi kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..


Nagyon hosszú, de érdemes rászánni az időt a végigolvasásra. Egy objektív olvasó jó esetben nem válik homofóbbá a homoszexuális válaszolók agresszív és minősíthetetlen viselkedése miatt; de hogy támogatni nem fogja többet a "melegjogokat", az szerintem majdnem biztos...

[Az egyik melegpropagandista válaszoló belinkelt egy olyan kutatást, amit te keresel, de azt nem érdemes komolyan venni, mert nagyon messze van a reprezentativitástól.]

2013. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Igen, Google.

Az előző válaszolónak: Nem kétlem hogy vannak melegek akik minősíthetetlen stílusban szólnak hozzá a témához, de nyilván nem mindenki. Én inkább azt érzékeltem, hogy általában inkább a heterók egy része (a homofób és bunkó része) szokott köpködni. A bunkóság nem függ szexuális beállítottságtól.

2013. márc. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Bocsánat, félreérthetően írtam: valóban nem mindenki, de tapasztalataim szerint sokan igen.

A linkelt kérdés végigolvasása előtt nekem inkább a "nyávogásuk", az értetlenségük, a félremagyarázásaik és a vitaképtelenségük volt feltűnő; de itt már az agresszivitás is, méghozzá nem csak egy, hanem három válaszoló részéről is. Olvasd végig nyugodtan, ezt fogod látni tőlük:

- sorozatos csúsztatások

- egymásnak (vagy akár saját maguknak is) ellentmondó válaszok

- lenézik és sértegetik a heterókat (pl. a retardált jelzővel)

- fenyegetőznek testi erőszakkal, sortűzzel (!), gyilkossággal

- a törvényeket nem tisztelik, és a zsarolástól sem riadnak vissza


Az egyik heteró válaszoló ezt írta: "Épp ezért a részetekről nagyon nem bölcs dolog követelőzni, alpári módon hangoskodni és provokálni, mert az ilyesmi könnyen visszafelé sülhet el.. "

és

"Én a helyedben örülnék, hogy már van néhány ország, ahol nem csuknak börtönbe a b-zulásért, és k-rva sürgősen befejezném ezt a bicskanyitogató, provokatív arcoskodást, mert ilyen viselkedéssel könnyen eléritek, hogy az emberek kegyes félrenézése undorrá és dühvé váljon, és ha ez megtörténik, akkor barátom, ti nagyon ráb-sztatok.. "


Szerintem ez nagyon igaz. Az ott válaszoló melegek értetlenkedő, követelőző, sértegető, agresszív válaszainak végigolvasása nálam pont ezt az eredményt hozta: kevésbé toleráns lettem velük szemben, mint addig voltam. Sőt, most már határozottan az a véleményem, hogy nem szabad, hogy a jelenleginél több jogot kapjanak, ill. hogy még több meleg kerüljön felelős hatalmi pozícióba.


Az is igaz, hogy a heterók egy részének stílusa is minősíthetetlen, de én ezt kevésbé tapasztaltam akár annál a kérdésnél, akár azelőtt. A fentebb idézett válaszoló stílusa pl. abszolút szimpatikus, még ha kemény is, mert nem mocskolódik, nem köpköd, és láthatóan nagyon otthon van a témában. Egy másik heteró válaszoló már kevésbé intelligens, de még mindig nem lépte át azt a határt, amit a melegek sokszorosan.

2013. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
42%

Berta Wooster!


Mivel a melegek intim szférájába tolakodsz be azzal, hogy a szexualitásuk alapján sértegeted őket, így örülhetsz, hogy nem ütnek le.

Ami számodra csak vélemény, az az érintettek élete.

2013. márc. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
42%

Berta Wooster!


Nem lehet, hogy a melegeknek már rohadtul elegük van az állandó megaláztatásokból meg kioktatásból?

Amit bemásoltál is vérlázító. Mi az, hogy örüljenek, hogy nem csukják őket be "b-zulásért" ?

Hogyan van képe valakinek ilyen ordenáré dolgot leírni?

A szabadsághoz mindenkinek joga van, aki nem árt másnak!!!

2013. márc. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

1. NEM sértegettem senkit.

2. Különösen nem a szexualitása alapján.

Ha ezzel ellentétes véleményed van, akkor idézd azt a mondatomat, ami szerinted alátámasztja az állításodat.


3. Az általam idézett válaszokat egészében kellene értelmezni, nem egy mondatot kiragadni a szövegkörnyezetből. Sőt, még jobb lenne a linkelt kérdést teljesen végigolvasni, úgy a legérthetőbb, hogy milyen kontextusban és miért íródott le.

Ott majd olvashatsz olyat is, ami nem fér bele a "jog a szabadsághoz" kategóriádba, mivel ártanak és ártani akarnak másoknak. (Erre utaltam az előző válaszomban.)


4. Az lehet, hogy a melegeknek "már rohadtul elegük van az állandó megaláztatásokból meg kioktatásból".

Én azt tapasztaltam, hogy _bármit_ megaláztatásnak és / vagy kioktatásnak vesznek, ami pedig nem is az; ilyen hozzáállással pedig valószínű, hogy elegük van...

2013. márc. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jó böngészést:

[link]

2013. márc. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!