Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes egyetemen Anglisztikát...

Érdemes egyetemen Anglisztikát tanulni?

Figyelt kérdés

Arról szeretnék valami véleményt, hogy érdemes-e egyetemen Anglisztikát tanulni? Jövőre akarok jelentkezni, 2014-től. Az angol nyelvet szeretem és nagyon jól is megy, egészen mióta elkezdtem tanulni ehhez volt úgymond tehetségem, a gimiben is ezt szerettem legjobban. Van emelt szintű ( 94%-os) érettségim, meg közép nyelvvizsga ( a felsőfokot még lusta voltam letenni) meg voltam is eleget külföldön, hogy élesben is gyakoroljam a nyelvet. Szóval a lényeg az, hogy ez menne nekem. Olyan szempontból kérdezem, hogy megéri-e, hogy mennyire lehetséges elhelyezkedni Magyarországon vele? Tudom, hogy semmivel nem egyszerű elhelyezkedni, úgy értem, van-e arra jó lehetőség, hogy anglisztika diplomával ne Tesco-s takarító legyen valaki? Van kereslet angoltanárokra? Esetleg tolmács, műfordító, meg mi lehet még vele az ember? És ezekre kb mennyi a fizetés?


Elsősorban olyanok véleményét szeretném, aki anglisztikát tanult/ tanul vagy akar tanulni?


2013. máj. 24. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehetséges az elhelyezkedés, ehhez semmi kétség. Viszont nem nagy szám az, ha van egy anglisztika BA diplomád, a legtöbben így végeznek. Ha jobb akarsz lenni másoknál, akkor nem ártana mellé minor szak, gondolok itt másik nyelvre. Én nem szívesen ajánlom azoknak az anglisztikát, akiknek már tényleg jól megy a nyelv, akkor már "minek"? Akkor inkább tanuljon meg hozzá egy másik nyelvet, és másik kultúrát, ha már ismer egyet jól.

Nyelvtanárként, magántanárként ezzel a szakkal mindig lesz majd munkalehetőséged, ennyi biztos. Bár az angol már "kifutóban" van, annyi van belőle egy kisvárosban is, angol magántanárból, mint a szemét. Ellenben nálunk nagyon keresik a francia magántanárokat. Én a helyedben egy másik nyelvszakot választanék, hogy több nyelv menjen neked. Vagy akkor minor szakkal az angol.

VAGY tanulj meg egy szakmát, amihez menni fog az angolod is, pl. nemzetközi gazdálkodás (most mondtam valamit). Így nemcsak nyelvtudásod lesz, hanem valami más szakmai tudásod is lesz a nyelv mellé.

2013. máj. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Átgondolom még mi legyen
2013. máj. 28. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!