Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztikát szeretnék tanulni...

Anglisztikát szeretnék tanulni az egyetemen, de fogalmam sincs, hogy emellé milyen fakultációt vegyek fel 1 hónap múlva. Mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Mivel nagyon szeretem az angolt és jó is vagyok belőle, emellett ebben látom meg a jövőbeli a lehetőségeket (külföld, stb...), ezért ezt szeretném tanulni.


Csak sajnos fogalmam sincs, hogy mellé milyen fakultációt válasszak majd. Tudom, hogy nem kötelező, és amúgy is angolból kell emelt szintű érettségit tennem majd (különtanárhoz járok), de ha már egyszer van ilyen lehetőség, hogy lehet valamit több órában tanulni, akkor miért ne?!


Ma felírtam egy papírra a tantárgyakat, és sorjában húzogattam ki őket, amik egyáltalán nem jöhetnek szóba.

Ezek maradtak:

-matek

-történelem

-informatika


Igazából nem vagyok egy matek zseni (négyes), de szeretem a matekot, viszont matektanárnak nem tudnám elképzelni magam.

A történelemre a szaktanár azt mondta, hogy nagyon alapos a tudásom, és hogy bennünk (még egy másik lányban) látja azt, hogy tényleg tudunk valamit. (Igen, csak sajnos a memóriám nem túl jó, ezért sokat felejtek egy idő után)

Az informatika meg olyan, hogy... ECDL vizsgákra készülünk, azokat szeretem, de gondolom a fakton olyanok lesznek, hogy programozás, stb., ami már kemény dió...


Tanácstalan vagyok :S


Jöhet hideg-meleg, jótanács, tapasztalat, megjegyzés, bármi, ami segíthetne...


Viszont azt szerintem tudni kell, hogy az angollal tanári pályán szeretnék elhelyezkedni, akár külföldön is (Ez hogyan lehetne egyébként lehetséges? Ott is érvényes a magyar diploma?)


Köszönöm szépen!

15/L



2013. jan. 10. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
anglisztikával csak itthon tudsz érvényesülni, külföldön nincs ebben lehetőség. ha tanár akarsz lenni, akkor képzeld el magad Magyarországon, senki sem fog egy magyar származású angoltanárt bármerre is alkalmazni, hacsak nincs belőle doktorid és nem töltötték minimum 20 évet külhonban hogy igazi native akcentusod legyen. igazából ez az "ebben vagyok jó, ezt szeretem" nagyon hülye indok az anglisztikára, az, hogy tnaár akarsz lenni, egy fokkal jobb. ahhoz, hogy tanárrá válj, kell egy másik szakot választanod, ami szintén tanárképes (magyar, töri, matek, fizika, akármi amit a középsuliban tanítanak). én javaslom a magyar vagy a töri fakultációt, mert ezeket a pontokat számítják be a bölcsész szakokra. de igazából tökmindegy milyen faktot választasz, mert változhat a véleményed és a kilátásaid a jövőre nézve. arra ne számíts, hogy anglisztikás diplomával kapkodni fognak utánad külföldön. 15 éves vagy, olvasgass egy kicsit a neten mielőtt kérdést teszel fel és várj még 1 évet a döntéssel. abszolút mindegy milyen faktra mész, mert nem ad sokat hozzá az érettségid eredményéhez (tapasztalatból mondom). úgyis abból fogod a legjobbat írni, amiből jó vagy. és úgy tudom a matekot és infót nem fogadják el anglisztikás felvételiként...
2013. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ha tanár akarsz lenni, akkor osztatlan tanárképzésre kell majd jelentkezned, ahol egy másik tárgyat ugyanolyan intenzíven fogsz tanulni, mint az angolt, így leszel két szakos tanár.
2013. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az egyik ismerősöm ismerőse külföldön (azt hiszem, Japánban) angolt tanít.... fogggalmam sincs, hogy jutott ki, hogy mit tanult, de angolt tanít. Szóval azért nem olyan lehetetlen :)


Elsősorban tanár szeretnék lenni, vagy valamilyen irodánál ilyen idegen nyelvi kommunikátor, vagy valami hasonló. Tudom, hogy a matek lenne a legéletképesebb, de pont az nem megy :S


De akkor a törit fogom felvenni, ha ezeket számítják be a bölcsészszakra.


Köszi a válaszokat :)

2013. jan. 12. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
persze, nem lehetetlen, nem ezt mondtam, de ahhoz piszokjónak kell lenni. egyébként nekem is tervben van valahol pár év angoltanítás :)
2013. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor sok sikert kívánok Neked, remélem, hogy összejön!! :)

Egyébként még hány éved van az egyetemen, vagy már végeztél?

2013. jan. 13. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:
idén kezdtem, tehát még 4
2013. jan. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha tanár akkor a törit ajánlom

Ha külföldös téma akkor pedig természetesen infó

2013. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!