Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika emelt szintű...

Informatika emelt szintű érettségire fel lehet készülni egy év alatt?

Figyelt kérdés

Nem tanév, naptári év, szóval nyáron is tanulnék. Azt néztem a követelményrendszerben, hogy csomó témakörben csak a közép anyagot kérik ott is, kivéve adatbázis, plusz algoritmizálás-programozás van pluszban. Van két könyvem a programozáshoz: Programozás Turbo Pascal nyelven és u.e. Quick Basic-ből is. Illetve Turbo Pascalban valami minimálisat programoztunk általánosban még anno. Plusz van egy Office 2007 jó vastag kézikönyvem és egy haverom, aki jó helyezést ért el informatika OKTV-n (vagy vmi alkalmazói nem tudom pontosan mi..) és úgy lett 85% az emeltje, hogy mindent elszúrt kb. amit el tudott. Tőle is tudnék kérdezni. Ja, és van egy 90%-os közép szintű informatika érettségim. Nem teljesen nulláról kezdeném.

19/F (most érettségiző)



2013. máj. 24. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
lazán... szerintem még a nyár alatt is akár
2013. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De hogyan? Más könyvet nem lehet kapni... Ezek vannak aztán kész. Semmi tankönyvet nem találok neten, ami emelt infóra készítene fel. :S
2013. máj. 24. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
hát nem tudom mennyire vagy otthon az angolban de a youtube tele van tutorialokkal
2013. máj. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Angol tagozatos voltam, de a szakszavak nem tudom, mennyire mennének.
2013. máj. 24. 20:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Így igen! A 90% azt mutatja, hogy érzed a lényeget.
2013. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly csináltam meg az infó emeltet és egyáltalán nem tanultam könyvből. Se a programozást, se az office-t, se a szóbeli témaköröket. Mindent internetről kerestem ki.

Office-nál csinálj minél több feladatot, a könyvet felesleges nézegetni. Mondjuk csináld végig az összes emeltes feladatsort.

Programozásnál én pascalt választottam, de talán az volt a legnagyobb hiba. Én így visszagondolva C-ben írnám.

A szóbeli anyag tematikája hasonló a középszinthez, de azért emelten részletesebben kérik a dolgokat. Van pár kidolgozás a neten, plusz a témakörökhöz van 1-1 ilyen leírás, hogy mi legyen benne. Google-el ki lehet keresni.


1 év alatt simán fel lehet készülni, nem olyan bonyi ez. Tényleg elég akár egy nyár is, úgy hogy nulláról elkezdesz tanulni egy programozási nyelvet.

2013. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Bocs, ha hülye kérdés, de ezek közül a programozási nyelvek közül melyik a "C"?

[link]

2013. máj. 24. 21:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Az itt ( [link] felsoroltak közül ezekben lehet C-ben, de akár C++-ban is programozni:

Code::Blocks 10.05 MinGW/GCC

MinGW/GCC 4.6.2-1 + Geany 1.22

MS Visual Studio 2008 Professional Edition

2013. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezek között van olyan, ami ingyenesen (legálisan) letölthető az internetről?
2013. máj. 26. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem könyvesboltokban kérdezz utána, hátha tudnak ott segíteni. Egyébként, igen ilyen hozzáállással és ennyi tudással szerintem is simán fog menni. Sok sikert!:)
2013. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!