Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt informatika érettségire...

Emelt informatika érettségire hogy készüljek fel? Van valami tanfolyam vagy bármi amivel sikerülne felkészülni rá?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy 2013. Októberében szeretnék emelt informatika érettségit tenni, de az iskolában a tanárok olyan ostobák vagy lusták hogy a középre nem sikerült rendesen felkészíteni, az emeltnél pedig már nem fogok kockáztatni. Ezért kéne valami vagy valaki aki segít ebben hogy 80% körül sikerüljön, a válaszokat előre is köszönöm :)

2013. máj. 22. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyedül is fel lehet készülni, azért nem olyan bonyolult, hogy tanfolyam kelljen hozzá.

Szép sorba elkezded gyakorolni az office-os programokat, először könnyű feladatokat, majd egyre nehezebbeket. Ha valami nem tudsz, akkor keress rá tutorialt.

Emelten ugye van programozás, válassz ki egy programnyelvet (én Pascalba írtam, de elég nagy marhaság volt, én speciel a C-t ajánlom). Erre is számtalan tutorial van az interneten.

2013. máj. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem néztem bele egy emelt érettségibe sem de szerintem kizárt hogy videók alapján ezt így elsajátítsam, de megfogom próbálni szerintem, linket esetleg tudsz küldeni? Ja és persze köszönöm a válaszod :)
2013. máj. 22. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ennek az a titka, hogy nézed a videót és közben csinálod is:D Mert ha csak a videót lesed, akkor tény, hogy nem sok minden fog megmaradni.

Keress először előző év középszintű érettségi feladatsorokat (google, ha tényleg komolyan gondolod, akkor amúgy is sokat kell majd használnod:D). Kezd el megoldani. Ha valamit nem tudsz a feladatleírásba, akkor konkrétan keress rá google-n. Eleinte lehet egy picit döcögős lesz.

Ha végigmentél az összes középszintű feladatsoron, akkor az emeltet kezd el.

2013. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tegnap írtam meg a közép infó érettségit, és hát jól elkúrtam vagyis az excel amivel elcsesztem az időm nagy részét az valahogy felülíródott és egy új üres excel táblázat fogadott az érettségi utolsó 10 percében ... most már a szóbeli se érdekel mert már itt elvan baszva az egész, ezért akarom hogy az emelt nagyon jól sikerüljön és ezért akarok már most elkezdeni foglalkozni vele, viszont tényleg valaki kell nekem aki, egyedül nem fog menni nekem.
2013. máj. 22. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Menni fog. Engem sem készített fel konkrétan senki, csak infó órán nyomattuk ezerrel a feladatsorokat. A programozás részt full egyedül csináltam, mert az infó tanárom nem volt annyira penge az emeltes feladatoknál.
2013. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De amúgy ne így állj a dologhoz. Tisztességesen tanuld meg a középszintű tételeket is. Azzal is tapasztalatot fogsz szerezni az emeltre. Mellesleg az emelt szóbelin is ugyan azt kérdezik, mint középszinten csak jóval részletesebben. Ergo ha megtanulod rendesen a középszintet, akkor emeltén már könnyebb lesz.
2013. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is így terveztem az őszt :)

Nos én infós suliba jártam, és most ott vagyok Webmester képzőn szal benne vagyok így picit könyebb.... lenne ha a tanárok tanítanának minket és nem fordítva..


Word, Excel, Acces... ezek nem olyan húzosak benne..

[link]

itt van minden mi szem szájnak ingere.


Programozás ami kicsit komolyabb téma. Én a C-t választom, kerestem hozzá e-könyvet és olvasgatom és oldom a feladatokat és igyekszem megérteni a csízióját..:)

2013. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen én is a C-re gondoltam, hát köszönöm az eddigi válaszokat, de ismerem magam és tényleg kéne egy ember, csak ameddig bele nem jövök, hogy magamtól is tudjak gyakorolni, pár érettségit megcsinálni közösen aztán a többit önállóan, ilyen ember kéne.
2013. máj. 22. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!