Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Asztalos vagy Kőműves?

Fontos! Asztalos vagy Kőműves?

Figyelt kérdés
Jelenleg tizedikes vagyok és megbuktam szakmából.és csak szakmunkásként tudnék az iskolában maradni ami azt jelenti hogy 9.ben kellene újra kezdenem.Bútorasztalosként tanulok de tavaly a saját hibám miatt nem tudtam jól belerázódni és most meg is ittam a levét.Minek lenne érdemesebb tanulni? asztalos vagy kőműves?

2013. máj. 26. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha bírod a fizikai munkát akkor kőművesként jelenleg több esélyed van magán vállalkozóként dolgozni és nyugaton is több lehetőséged van kb. 3-4x annyit keresni mint itthon. (Nyelvtudással persze.)

És nem viszi le az ujjadat a körfűrész.


A döntés a tiéd.

2013. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ami jobban tetszik, amit jobban eltudsz képzelni magadnak. Gyakorlat még nincsen ilyenkor?


Mindegyik szakma olyan, ha nagyon jó vagy akkor sok pénzt fogsz keresni, sok munkával. Vgay ha nagyon rossz vagy akkor vagy segédmunkás maradsz vagy mást fogsz dolgozni.

2013. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
már tavaly is volt gyakorlatom és elhasaltam idén.a fizikai meló az nem probléma,de a fűrésszel elég ügyetlen vagyok.
2013. máj. 26. 21:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Angolul kitűnően,folyékonyan beszélek,középfokú nyelvvizsgám van,csak németül nem tudok.
2013. máj. 26. 21:23
 5/8 A kérdező kommentje:
A kőműves dologban érdeklődnék hogy kb mennyire nehéz?szerethető szakma? egyéb kis történetek is érdekelnek amik vele kapcsolatban szólnak :)
2013. máj. 26. 21:52
 6/8 Vajda Blandina válasza:

Nem olyan egyszerű itt a válasz. Kérdés, melyik suliba jársz.

Az asztalosok általában jobb képességű tanulókból állnak. A kőművesek gyengébbek, és sok olyan megy oda, aki nem is tanulni akar, csak a családi pótlék miatt jár. Ha valóban tanulni akarsz, mindegy hová iratkozol be. Kézügyesség minden szakmához kell. Talán próbálkozz a gipszkarton szereléssel vagy burkolással (bár jövőre egyben lesz a burkoló-kőműves. A kőműves szakma egyébként nagyon szép mesterség. Azt javaslom, hogy menj el egy gyakorlati helyre és nézd meg, mit csinálnak a többiek, beszélj a mesterrel, mit javasol.

Ahogy olvasom, értelmes vagy, nézz körül, esetleg van más lehetőség is (festő-mázoló, villanyszerelő, mechatronkus stb.

2013. máj. 27. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Asztalosnak már nem szeretnék..nem szeretem már a gyakorlatokat,meg nem is nagyon érdekel és ügyetlen is vagyok benne.viszont a kőműves az nagyon érdekel,de én nem tengeni szeretnék mint a legtöbb fogyatékkal élő hanem komolyan szeretnék dolgozni mert céljaim vannak..köztük az egyik a jó munka is.
2013. máj. 27. 11:00
 8/8 lőrinc vik válasza:

Szia!

Ha mögé tudod tenni a lelked is, akkor kőművesként könnyen ki tudsz emelkedni az átlagból, mert ott gyalázatos a színvonal, nagy szükség lenne igazi, szakmáját szerető, odafigyelő kőművesre, burkolóra. Ráadásul nem is kell túl nagy odafigyelés ezeket a munkákat jól végezni, de valamiért kevesen hajlamosak rá a szakmán belül. Úgy vettem észre, abból is amit írsz, hogy ehhez volna kedved inkább, hát használd ki, mert csak úgy lesz jó, ha kedvvel csinálod, nem pedig összeszorított szájjal pusztán a pénzért.

2013. máj. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!