Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki tud repüléssel kapcsola...

Kikjj kérdése:

Valaki tud repüléssel kapcsolatos középiskolát? Egyáltalán van ilyen? Mert a jövőben szeretnék ezzel foglalkozni.

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
majd utana. addig is tanulj meg rendesen angolul.
2013. máj. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen. Gimnázium, és tanuld a matekot meg a fizikát meg az angolt ezerrel, és 16 évesen menj el egy repülőklubba.
2013. máj. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

jövő októberben fogom elkezdeni a vitorlázórepülést :)

MALÉV repülőklub

2013. máj. 27. 14:24
 4/4 anonim válasza:
Ha nagyon elhivatott vagy és be tudsz vállalni rengeteg szívást és gondot akkor válaszd a repülős szakmát. A kérdésedből nem derül ki hogy műszakis (szerelő, aviata) szeretnél lenni vagy pilóta. Ha pilóta akkor az előttem szólok válasza érvényes. Ha műszakis akarsz lenni, akkor guglizz rá a Kossuth Csepel szavakra. Az első találat lesz a Kossuth Lajos Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközép stb rohadt hosszú neve van iskola. Itt képeznek repülőgép-szerelőket és műszerészeket, én is itt végeztem. Nem tudom milyen helyzetben van most a suli eléggé rezeg a léc, hogy megszűnik a szak és az oktatás színvonala az utóbbi években már eléggé alacsony, de azért sok elméleti tudás szerezhető. De ha a Kossuth nem jöhet szóba akkor irány valamilyen alap gépész szak és utána pedig Nyíregyháza és a fősuli. Légihajózó szakhoz inkább erős gimis eredmények segítenek a repülő mérnökihez meg egy jó gépész szakközép eredmény. De bármerre is menj e kis országban készülj arra, hogy a repülős szakma rettenetes állapotban van. Pályakezdő vagyok és gyakorlatilag csak a szerencsének köszönhető hogy most szerelőként dolgozhatom és nem egy gyárban szalag mellett 3 műszakban. Külföldön persze más a helyzet etéren is. De ha mindenki úgy gondolkodna, hogy sulik után irány külföld, akkor pár évtizeden belül lehúzhatnánk a rolót, mert megszűnne az ország "működni".
2013. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!