Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik az egyetemi...

Hogy működik az egyetemi alapképzés és mesterképzés, ugye lehet a kettőt külön egyetemen végezni? Az ELTE kémia szak elvégzése után lehet-e jelentkezni a BME gyógyszervegyész mérnöki karára?

Figyelt kérdés

Gyógyszerkutató szeretnék lenni, de idáig úgy gondoltam, hogy ahhoz gyógyszerésznek kell tanulnom, ezért a SOTÉt és a SZOTÉt jelöltem meg, harmadiknak viszont az ELTE kémia szakát. Időközben észrevettem, hogy van gyógyszervegyész mérnöki szak(MSc) a BMEn, de sajnos vegyészmérnöknek(BSc) nem jelentkeztem oda. Márpedig, ahogy a pontszámokat elnézem, jóval nehezebb oda bekerülni, mint az ELTE kémiára, úgyhogy gondolom, valamivel nívósabb szak lehet. Ha jól tanulok, szerintetek van esély rá, hogy később a BMEre(MSc) felvegyenek (ha egyáltalán lehet így oda jelentkezni)? Vagy mit csináljak? Esetleg át lehet a vegyészmérnökire a kémiáról jelentkezni évközben? (amúgy lehet, hogy lenne elég pontom oda, mert szeretem a matekot) Most már nem lehet jelentkezni a BMEre vegyésznek a következő tanévre, igaz?

Elnézést a tudatlanságomért, de nálunk a családban senki nincs ilyesmi szakirányban én pedig eléggé szerencsétlen vagyok koromnál és jellememnél fogva :)

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. máj. 29. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha elvégzel egy alapképzést, a rá épülő bármelyik mesterképzést, bárhol megcsinálhatod.
2013. máj. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az alapot és a mestert lehet két külön egyetemen végezni, a mesterszak keresőben ( [link] pedig utána tudsz nézni, hogy a kémiával milyen MSc-re mehetsz. Ezen a területen én sem vagyok otthon, de szerintem nem esélytelen, hogy ha szorgalmasan tanulsz, mesterre mehetsz BME-re.

Az évközbeni átjelentkezést az adott egyetemnél kell megérdeklődnöd, mert mindenhol más a követelmény/szabályzat. Elképzelhető, hogy átvesznek, mert gondolom sok lesz az egyező tárgy, bár arra számíts, hogy még így is hátrányban leszel azokkal szemben, akik már év eleje óta oda járnak.

Következő tanévre már csak akkor tudsz jelentkezni, ha pótfelvételin meghirdetnek üres helyeket. Ezek a helyek mindig fizetősek.

2013. máj. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!