A BME robotmechatronika mesterképzéshez melyik alapképzésre érdemes menni? Van az országban másutt is robotmechatronikai képzés?

Figyelt kérdés

E közül a kettő közül (mechatronikai berendezések

termelési rendszerek mechatronikája ) igazából amiket néztem, hogy milyen tárgyak vannak a termelési rendszerek mechatronikája jobban tetszett, de majd szeretnék a robotmechatronika mesterre menni. Ez így lehetséges?


Meg az hogy van az országban másutt ahol lehet robotmechatronikára menni? Sem a SZIE, sem a a Gödöllő, sem a ME, se a Pannonon nem láttam, hogy lenne. Vagyis csak a BME-n van ilyen szak az országban?



2013. máj. 29. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyilván mechatronika bsc-re érdemes menni.


De ha jól értem még nem vagy egyetemista, igaz?

Ilyenkor még felesleges ennyire előre tervezgetni, sok minden fog változni addig. Nagyon jól hangzik ez a robotos téma, akárcsak a tervezés (kinek mi tetszik), de igazából ha tanulni fogod, akkor fog kiderül, hogy mennyire jó is az. Olvasgatva a tárgyleírásokat minden nagyon szép és jó, csak mikor meglátod, hogy az adott tárgy igazából száraz magolás vagy programozás/számolgatás, akkor nem biztos, hogy annyira bejövős lesz. :)

Jó indulattal mondom ezeket, menjél mechatronika bsc-re vagy gépészre, ha ez a téma érdekel és szagolj bele mindenbe egy kicsit és meglátod, hogy melyik ágazat áll hozzád a legközelebb.

2013. máj. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, nem vagyok egyetemista, majd jövőre fog számítani, hogy mire megyek.

De Vagy a gépészet vagy a mechatronika, de elsősorban a mechatronika érdekelne, mert az a legmodernebb szak jelenleg a műszaki területen, és valóban széles látókörű mérnök lesz a hallgató, hogy ha átlátja kompletten a gépészet elektronika, programozás területét, így akármi lehet belőle bármelyik területben, vagy egy komplett rendszerben.(nem mintha a sima gépészből nem lenne sok ág,de ez szimpatikusabb)

Igazából én biztos műszakit akarok elvégezni, abból vagyok jó: matek-fizika-informatika és érdekel is, és tudom, hogy a mérnök az jó, az keresett, az jól keres bárhol, és akár vállalkozás terén is a távolabbi jövőben nagyon sok minden lehetőség van előtte, amiben nagyon jó pénz van.

Ha valami lesz belőlem az biztos mérnök lesz, másban nem is annyira vagyok jó, és nem is akarok más lenni.

De mondom a mechatronika érdekel, de az autók annyira nem érdekelne, így nem olyan irányba szeretnék menni, ahol főként arra van lehetőség, meg a biológia sem az erősségem, így a biomechatronika is kiesik, viszont ez a robotos az nagyon izgatja a fantáziámat, és megnéztem hogy milyen tárgyak vannak, és azok is izgalmasan hangzanak. De a bsc-n belül is az ország szinte összes mechatronika képzésével ellentétben a BME-n 6 szakra van osztva a mechatronikán belül, és szeretném tudni, hogy a "mechatronikai berendezések" vagy a "termelési rendszerek mechatronikája" szak a bsc-n belül az amelyik jobban azt tanulja, amit a robotmechatronika msc-n tanítanak.

Igazából konkrétan olyan valaki véleménye érdekelne, akik ott tanul.

Meg igazából az országban nem találtam sehol másutt ilyen robotosat.

2013. máj. 31. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:

első vok. bme gépészre járok, szóval vmi közöm azért van hozzá. a termelési rendszereke mecha. szakirány kb egy az egyben ugyanaz mint nálunk a gépgyártástechnológia szakirány, ez inkább gyakorlatiasabb részét fogja meg a gyártásnak, így a robotoknak is. a másik inkább az elméletibb részét fogja meg az adott szakterületnek.

de egyébként teljesen mind1 h melyiket választod, bsc szakirány választást sokan eltúlozzák, nincs akkora jelentősége azért. csak be kell lőni egy irányt h merre akarsz továbbhaladni és hasonlót választani. msc-n majd jön a konkrétabb szakosodás.

2013. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!