Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha közepes vagyok fizikából,...

Ha közepes vagyok fizikából, szerintetek megpróbáljam az emelt szintű érettségit?

Figyelt kérdés
Eddig nem vonzott a fizika, de úgy döntöttem műszaki egyetemre akarok menni. Még van 2 évem a középiskolából, szerintetek ennyi idő elég, hogy felhozzam magam a kettes-hármasról, és jól felkészüljek az emelt szintűre? (szívem szerint inkább a közép szintet csinálnám meg, csak úgy olvastam, azzal nem megyek sokra).Hozzáteszem, hogy szorgalmasan tanulok, csak ami nem érdekel azzal nem foglalkozok. Eddig így voltam a fizikával, de tényleg szeretném megtanulni. Jövőre lesznek még fizika óráim a suliban, de utána már nem, valószínű, hogy magántanárom lesz. Nektek mi a véleményetek? Sikerülhet?

2013. máj. 30. 16:19
 1/2 reptoid ***** válasza:

A fizika pont az a tárgy, ahol a közép és emelt szintű érettségi között alig van különbség. Ismeretanyag, amit meg kell tanulni kb. ugyanannyi. A különbség sokkal inkább a feladatok összetettségében rejlik. Középszinten nem nagyon kell egy feladaton belül többféle téma anyagát is használnod, míg emelten elég sokszor.


Nem tudom, "mennyire jól" szeretnéd egyáltalán megírni. Amikor mi csináltuk, akkor mindenki úgy állt hozzá, hogy legyen 100%, amit persze azért nehéz elérni, de így teljesen reális volt egy 90 fölötti eredmény. Na már most ha úgy állsz neki egy középszintnek, hibátlanra akarod megcsinálni, akkor nyilván nem nagyon vannak olyan részek, amit nem értesz. Ha meg mindennel tisztában vagy, akkor egyúttal el is mehetsz emeltre, hiszen majdnem ugyanazt kérik ott is, csak 3 feladatot besűrítenek egybe...


Szóval ha tényleg úgy állsz neki, hogy jó eredményt szeretnél, akkor mindenképp az emeltet mondom, mert ér egy rakat pluszpontot is. A szóbeli része meg egy vicc, a kísérletek fel vannak töltve a netre videó formájában, és azok előre meg vannak adva, nem érhet meglepetés.

2013. máj. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 reptoid ***** válasza:
Én egyébként egy fél év alatt készültem fel rá, középiskola után 2 évvel, de az is igaz, hogy előtte is szerettem meg talán mondhatom, hogy ment is, illetve jártam előtte a bme-re is :D Bár ott ilyen fizikát nem tanultunk, sőt semmilyet, csak magát a nagyobb anyagok megtanulását szoktam meg.
2013. máj. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!