Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Széchenyi István villamosmérnö...

Széchenyi István villamosmérnöki karra jelentkeztem Győrbe. Mire kell hogy számítsak? Mennyire nehéz elvégezni vagy tapasztalatok a tanárokkal, kollégiummal, a matematikát mennyire veszik szigorúan, stb? Bármi érdekelne.

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
45%
Nincsen az SZE-én villamosmérnöki kar, hanem szak. Matematikát mennyire veszik szigorúan?:D Hát vajon egy csontig mérnök szakon mennyire vehetik szigorúan? Hogyha valami elképzelésed van vagy már utána jártál, hogy mi az, amit szeretnél tanulni, akkor tisztába kell lenned vele, hogy a matek lesz a kenyered. Ha részletek érdekelnek igaz én gépész vagyok, de ugyan az a matek van villamoson is, lesz szín matek tárgy 3 db, plusz ezen kívül a tárgyaid nagy részéhez is kell majd matek, mert nem csak kedvtelésből kell tudni. Matek1(komplex számok, határérték számítás, differenciál-és integrál számítás,egyéb fv.vizsgálat, differenciál egyenletek), Matek2(megint egy kis is integrálás, vektorterek meg térelemeket leíró egyenletek, mátrixok, többváltozós függvények integrálásra meg deriválása), Matek3(az meg kombinatorika meg valószínűségszámítás). Ha ez nem lett volna elég, akkor választható még van ipari matek és szimuláció nevű tárgyból is 3 db, de ezek lehet csak gépész és járműves szakon vannak. Hát ha szereted a matekot, fizikát meg természetesen érdekel ez a terület, kitartó és szorgalmas vagy akkor el lehet végezni meg lehet folytatni majd Msc-én. Kollégium van kettő: a Központi Kollégium, ami az egyetem campusán van, és van a Külső Kollégium, busszal 15-20 percre az egyetemtől. A belsőkoli előnyei: közel van tehát több időd marad, ami néha kincs; van élet rendesen. Külső kolinál meg: nyugis, mindig lehet aludni.
2013. jún. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Matek nem olyan gáz.Villanytan az ami gondot okozhat.
2013. júl. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!