Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hová esélyesebb a...

Szerintetek hová esélyesebb a bejutásom?

Figyelt kérdés

- NKE-KTK nemzetközi igazgatás, ahol nem tudom mennyi a ponthatár, viszont csak 50 embert vesznek fel, és 1095-en jelentkeztek körülbelül. Itt lenne kb. 370 pontom.(német érettségi+magyar+a 2 nyelvizzsgapont)

- NKE-KTK igazgatásszervező, itt tavaly 360 volt, de most csak 240 embert vesznek fel, és kb. 1825-en jelentkeztek. Itt a pontom 345. (magyar+töri+a 2 nyelvvizsgapont)


Köszi előre is a segítségeteket, véleményeteket!



2013. jún. 4. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

államira egyikre sem..

egyébként a 2. jelentkezésed az esélyes, de itt is költséges képzés

2013. jún. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

az 1. helyet már most elfelejtheted, de szerintem a 2. helyet is! államira semmi esélyed!!!

igazgatásszervezőre 430 körül tippelek

nemzetközire 460-ra tippelek

2013. jún. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3. helyen jelöltél valamit biztonság kedvéért? mert erre a 2 helyre tuti nem fogsz bejutni, (talán költségtérítésre, de 345-el szerintem még arra sem:/)
2013. jún. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Esélytelen szerintem is mindkét jelentkezésed, költségtérítésesre jutsz csak be ha megjelölted a felvételi lapodon.
2013. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

huh, 370 és 345? :/ az esélytelenek nyugalmával indulsz, már bocsi, nem bántani akarlak, de tényleg sajnos semmi esélyed bekerülni. Mint ahogy az előttem szólók is írták 400 feletti ponthatárok fognak születni. :)

Talán költségtérítésesre lenne esélyed, ha azt 3. helyen megjelölted ::)

Sok sikert hozzá! :)

2013. jún. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, sejtettem, csak a tavalyi 360 pontra számítottam. Költségtérítésesre sajnos nem tudok menni. Ezeket a szakokat ebben az évben (is) nagyon sokan jelölték meg. A harmadik helyem sem biztos, mert az a Károlin az emberi erőforrások, ráadásul most már előre sem tudom hozni. De lehet az sem segítene...

Ha már itt tartunk, a keresztféléves képzésről mit gondoltok? Addig még tudnék egy emeltet tenni.

Egyébként meg hogy a francba lesz 450-60 körül pontot? 2 db emelttel vagy hátrányos helyzettel?

Köszönöm a segítségeteket!!!

2013. jún. 14. 11:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Még egy felvételiző aki nincs tisztában azzal, hogy totál mindegy hányadik helyen jelölted meg a szakot, attól nincs több esélyed bejutni hogy 1 vagy 3. a jelentkezési sorrend, egyedül a felvételiző azaz a Te preferenciád miatt van sorrend. Változtatni a sorrenden egy esetben van értelme ha a te gondoltad meg magad, és mégis inkább oda szeretnél járni amit eredetileg 3. vagy 2 helyre soroltál. Egyéb esetben ne változtass, mert ha elég a pontod akkor is felvesznek ha 3. helyen jelölted, feltéve ha az első vagy második helyen jelölt szakokra kevés volt a pontod. Ha ez nem így lenne akkor gondolj bele előfordulhatna hogy valaki magasabb pontszámmal nem jut be egy szakra, mint aki kevesebb ponttal első helyen jelölte volta.
2013. jún. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az emberi erőforrások szak benne van abban a 16 szakban ahol a minisztérium még télen előre meghúzta a minimum ponthatárt. Azaz az emberi erőforrások szakra 460 ponttal lehet bejutni az a jogszabályi minimum.
2013. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Keresztfélévesen nagyon kevés alapszak szokott indulni, zömmel mesterképzések inkább, de ott is erősen korlátozott a választék. Amilyen szakok iránt érdeklődsz ott nincs keresztfélév. Ha mindenképpen csak államira tudsz menni akkor 2014-es felvételi marad. Nem ismerem az anyagi körülményeidet és a lakhelyedet se csak úgy gondolom pesti lehetsz a jelentkezéseid miatt, de én a helyedben ha van rá mód pótfelvételivel jelentkeznék igazgatásszervezőre, értelemszerűen költségtérítésesre de nem az NKE hanem a ME ÁJK-ra, ott a nappali 132.000 a levelező 123.000 Ft.
2013. jún. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Vidéki vagyok sajnos, de a testvérem és a barátom Pesten él már, ezért szerettem volna mindenképp pesti sulit. Ha most nem is sikerül, akkor teszek egy emeltet. Sajnos későn jöttem rá, hogy ez tényleg létfontosságú a továbbtanuláshoz.

Köszönöm még egyszer, sokat segítettetek! Szép napot! :)

2013. jún. 15. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!