Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakra készülök...

Pszichológia szakra készülök menni.10-es vagyok. Milyen faktot kéne választanom, törit vagy magyart?

Figyelt kérdés
2013. jún. 5. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyart, de a biosz sem ártana.
2013. jún. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
amelyik közelebb áll hozzád. én inkább egy nyelvet és a bioszt választanám,mert azok még a későbbiekben hasznosak lesznek neked.
2013. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

bioszt mindenképpen, abból nem olyan nehéz jót írni.

magyarból ne emeltezz, mert azt nagyon szigorúan pontozzák, jogtalanul nem adnak meg pontokat. a mi osztályunk a legjobb a suliban, és nálunk is 40-50 körül sikerültek az emelt magyarok, annyi meg ugye pszichológiára nem elég. szerintem bioszból emeltezz, arra fel lehet készülni normálisan, arról nem is beszélve, hogy szerintem nagyon fontos a pszichológiához, hogy értsd a bioszt is.

2013. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy ilyen meg olyan szigorú, de nekem 85 %-os lett a magyarom... :) Bár ettől függetlenül én is próbálok mindenkit lebeszélni a magyar emeltről.
2013. jún. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és ha nem szeretem a bioszt?:S mármint..a természetet meg az állatokat szeretem úgy általánosságban, de..inkább tanulnék háborúkról/történelmi eseményekről vagy egy szentimentalista vers/mű elemzéséről, mint arról, hogy milyen a kétéltűek keringési rendszere. :S Azért nem a bioszt választottam. A másik amiből emeltezek az az angol. : ) Töriről viszont nem írtatok semmit :D De szentem akkor amellett döntök, most hogy senki sem javasolta a magyart. azért köszönöm : )
2013. jún. 5. 18:22
 6/9 A kérdező kommentje:
vagy...tényleg gondolkodjak el a bioszon?:S na most nemtudom...:/
2013. jún. 5. 18:24
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első év pszichon pedig bioszból fog állni, túlnyomó részt.
2013. jún. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha ilyen mértékben humános az orientáltságod, akkor inkább azon kéne elgondolkoznod, hogy tényleg pszichológiára akarsz e menni. Nagyon sok benne a biológia, elvétve akad fizika is és kémia, valamint az elméleteknél az elvontabb filozófiai részek. Törihez nem sok köze van, maximum a különféle irányzatoknál, de ott is csak olyan mértékben, hogy hányadik században fordultak elő, milyen jelentőséggel.

Viszont ha a magyar és a töri érdekel, akkor én a helyedben elgondolkoznék a szociológián, mert az is ugyanúgy az emberekkel foglalkozik, csak a pszichoval ellentétben nem az elmében keres válaszokat az adott problémákra, hanem a társadalom egészében, azonban ugyanúgy van szociálpszichológiai része, és nagyon érdekes.


Itt van egy könyv, ami lefedi nagyjából a pszichológiai témaköröket, érdemes beleolvasnod, ha tényleg efelé orientálódsz (én nem járok pszichológiára, de arra akartam, viszont most volt egy félév pszichom és ebből a könyvből kellett készülni a vizsgaidőszakra, illetve ugyanúgy volt szociológiám is):


Pszichológiához:

Atkinson és Hilgard - Pszichológia


Szociológia/szocpszicho

1. Aronson-A társas lény (nagyon olvasmányos, tele van kísérletekkel)

2. Andorka Rudolf-Bevezetés a szociológiába (száraz, szakosabb)



Ha ezeket beírod googleba akkor kidob online olvasható verziókat!

2013. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mindkettőre tudnék felhozni érveket, bár gondolom már nem aktuális :D töri azért, mert ha később meggondolod magad, az még rengeteg helyre jó. magyart azért, mert megtanulsz analizálni, rengeteg lélektan, a 19-20. századi költőknél/íróknál pedig már mellőzhetetlenül ott van a pszichoanalízis, Freud, Jung stb. plusz a filozófusok korábbi korokból.

meggondolandó :) a biosz se jönne rosszul, de szerintem oly felesleges az anatómia miatt benyalni, hogy melyik növény hány szikű és hány fogból áll egy menyét fogsora.. ha pedig nem DE-BTK a cél, főleg felesleges.

2013. jún. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!