Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van aki a Semmelweis Egyetem...

Van aki a Semmelweis Egyetem gyógytornász szakára jelentkezett idén?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok, a ponthatárok csökkenni, növekedni fognak idén? Csináltatok emelt biosz érettségit, vagy "csak" közepet? Hogy sikerült?

2013. jún. 5. 18:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Helló. Én dietetikára jelentkeztem, de gondoltam, írok. Nekem közép bioszom van, de van két nyelvvizsgám. A közepem 94%-os lett. A matek meg 91 (asszem az a másik, amit vihetek). Szerintem növekedni fognak, de nem sokkal, max 10 ponttal (persze azért az is sok). Legalábbis remélem.
2013. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, nagyon ügyes vagy. Nem akarlak elkeseríteni, de én úgy tudom, hogy dietetikára nem lehet a matekot vinni. Szerintem nézd meg még egyszer a felvin! Sok sikert a szóbelikhez! :)
2013. jún. 6. 18:16
 3/10 eperke20 ***** válasza:

Első! A dietetikára nem jó a matek. Nagyon utána nézhettél, hogy mi kell oda...

[link]

2013. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy dietetikus mit csinál?
2013. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A dietetikus szakirány érdeklődésének középpontjában az emberi táplálkozás áll. A dietetikus szakember ismeretei azonban nemcsak az egészséges táplálkozásra terjednek ki, hanem arra is, hogy az egészségtelen táplálkozás következtében milyen betegségek léphetnek fel. Fontos feladatuk még a gyógyászati intézményekben gondozottak, ápoltak betegségtípusának, illetve egyéni érzékenységének megfelelő étrend összeállítása. Ezzel a diplomával azonban nemcsak a szociális és egészségügyi intézményekben helyezkedhetnek el a végzettek, hanem élelmezési üzemek, „étkezési vállalatok” menedzseri feladatainak ellátására is alkalmassá válnak. A diétás „konyha” és az ételek tápanyag-összetételének beható ismerete lehetőséget nyújt számukra, hogy önálló táplálkozási szakemberként tanácsot adhassanak az egészséges táplálkozás iránt érdeklődő egyének és csoportok számára.

ezt csinálja. :)

2013. jún. 11. 20:27
 6/10 anonim válasza:

Szia! Biosz emelteztem és 87% lett. Van angol felsőfokúm és az angol-biosszal is jelentkeztem. Nem hinném hogy nagy különbség lenne a pontszámokat illetően az elmúlt évekhez képest. Idáig se változott olyan radikálisan, sztem idén se fog.

Neked milyenek az eredményeid?

2013. jún. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szia én közepet írtam, nem sikerült olyan jól mint szerettem volna, bár ettől még felvehetnek, ha nem lesz olyan nagy a pontokban a változás. Dehát kitudja.. Köszi a választ :)
2013. jún. 16. 15:59
 8/10 anonim válasza:
Én a gyógytornász szakot jelöltem első helyen, a dietetikust pedig második helyen. Már tavaly érettségiztem, és akkor csináltam emeltet bioszból, ami 72%os lett, a magyarom középszinten 83%, és van egy középfokú nyelvvizsgám, így 404 pontom van. Nem vagyok benne biztos, hogy elég lesz :S Úgy láttam, hogy azért nőtt az első helyes jelentkezések száma, úgyhogy szerintem növekedni fog a ponthatár.
2013. jún. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én oda jelentkeztem első helyre és 406 pontom lett. Remélem sikerül :) Második helyre Szegedet jelöltem.
2013. júl. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Avana válasza:
Sziasztok, szintén dietetika, 450 feletti ponttal, mert még a régi rendszerben(2004) érettségiztem. Második helyen gyógytornász. Nem nagyon tudtam dönteni....
2013. júl. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!