Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ki tud sokat a biomérnöki...

Ki tud sokat a biomérnöki szakról? Érdemes arra átmenni?

Figyelt kérdés

Várható, hogy 3-5 év múlva is keresettek lesznek?

A Corvinus-on milyen színvonalú a képzés (az jönne szóba...)?

Mennyire teljesíthető az alapozó kémia (azt a tárgyat előlről kezdeném)? Ha odafigyelek, rendesen, értelmesen tanulom, akkor menni fog?

Mennyire száraz a képzés? Sokáig tart az úgymond alapozás, mikor gondolom főleg a kémia világába avatják be a hallgatókat? Vagy aránylag hamar kezd szakmaisodni?

Úgy hallottam, hogy, mivel élelmiszertudományi kar, az élelmiszerekre van kihegyezve a téma. Érdekelne ez is, de a szakirány mennyire von el attól, hogy majd környezetvédelmi munkát vállaljak? (Tudom, a BME-n van ilyen szakirány, csakhogy most a BME kb. kilátástalan.)

Értelmes lehetőségnek tűnik az, hogy később a SZIE agrár karára menjek környezetmérnök MSc-re vagy egyéb, akár hasonló MSc-kre (úgy tudom, van ott ökotoxikológia, ami eléggé szimpatikus nekem a két róla olvasott cikk alapján).


Környezetmérnök szakról mennék át. Csak nem tudom, mennyire érné meg, mennyire lenne "cseberből-vederbe" (vagy hogy írják :D ) szituáció.

Ha a jelenlegi szakomon maradnék, akkor időben próbálnék szakmai gyakorlati helyeket keresni - hátha találok -, és nemcsak a kötelező hat hetet teljesíteném - megintcsak: ha találok helyet :D. Projektmunkákban is vennék részt. Szóval nem nulla tapasztalattal mennék neki majdan az álláskeresésnek, úgy, hogy magam se tudom, mire volt jó a szak...


Tudom, az én döntésem, én döntsem el...

De nekem a mintatanterv tantárgynevei kínaiak; hogy miről szól a tantárgy, hogyan adják le, mire jó, azt én nem tudom.

Szerintem csak úgy lehet eldönteni, melyik jobb összességében, ha valaki mindkettőt átéli. De mivel időgép nincs, ezért mások tapasztalataira van szükségem!!

Van, aki tudna segíteni a tantárgyak elfogadtatásával kapcsolatban? Arról is szeretnék információt kapni, és nem a TO-n, amikor már átiratkoztam...


2013. jún. 5. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Üzenetben kértél meg, hogy erre válaszoljak, így inkább ide írok, hogy másnak is hasznára legyen talán.

Első évfolyamos vagyok, tehát nagyon sokat nem tudok mondani, de amiről van tudomásom, azt megosztom. A kémia első évben tényleg nagyon kell, van egy 8 kredites általános kémiánk és egy 4 kredites szerves kémiánk. Ezekből nem éri meg megbukni, biokémia ezekre épül, illetve perkálhatod a pénzt a bukott kreditekért. Nem voltam kémia faktos, mégis átmentem mindkettőből, ellenebn voltak, akik megbuktak az emelt szintű tudásukkal, szóval csak tanulás kérdése az egész. A tanárok maximálisan segítenek mindenben. Véleményem szerint keresett lesz a szakma 3-5 éven belül is, mivel szerteágazó amit tanulunk. Ha te kifejezetten környezetmérnökire szeretnél menni, azt is megteheted, mivel az egyik szakirányunk környezettechnológia (azt hiszem ez a neve). Nyilván a BME a műszaki egyetem, gondolja mindenki, hogy ott jobb a képzés, pedig szerintem a tudásuk nem több, ellenben az idegsejtjeik száma igen megcsappanhat a töménytelen szivatás következtében. Sokan jöttek át onnan hozzánk. Szerintem a képzés egyáltalán nem száraz, vannak laborjaink, amik szintén előnyt képeznek a BME-vel szemben, mivel náluk csak második évtől van. Tárgy elfogadtatásban sajnos nem tudok nyilatkozni. Szerintem, ha nagyjából ugyanolyan a tárgy lefedettsége, akkor el fogják fogadni. Az biztos, hogy a BME-s tárgyakat elfogadják, kivéve a szerves kémiát, mivel úgy tudom, hogy a tanárnő még a gyógyszerészetiről átjött hallgatókét se fogadta el. Persze ha jó vagy belőle, akkor ez az egy plusz tárgy nem fog hanyatt vágni, és biokémián jól is jön. Nincs mesterszakunk!!! ezt nagyon fontos hozzátenni, úgy kalkulálj. Ha te környezetmérnök szeretnél lenni, akkor tényleg a BME-t válaszd, mert ott alapszakon és mesterszakon is azt tudod tanulni.

2013. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
1. kommentező, bocsi te hova jársz? Corvinus? mert ez nem jött át:D
2013. júl. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!