Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diplomás óvónő, szakképzett...

Diplomás óvónő, szakképzett dajka és sima dajka között milyen a fizetésbeli különbség?

Figyelt kérdés
Óvodapedagógus szeretnék lenni, de egyetemen 3 év, mire diplomát lehet szerezni. Most sima dajka vagyok, papír nélkül, ha elmennék OKJ-s képzésre akkor 3 hónap alatt el tudnám végezni. Megéri? Vagy menjek egyetemre, igaz, hogy hosszú idő, de utána jól fizető munkát tudok kapni? Angolul és horvátul is tudok.
2013. jún. 8. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy sima dajka? Mármint bébiszitter?

A diplomás óvónők szerintem 100 körül kapnak. Amúgy meg nincsenek diploma nélküli óvónők.

Anyósom dajka, ő is a három hónapos képzést végezte el. De a dajka keveset foglalkozik a gyerekekkel, inkább rámol és takarít utánuk. Ha jól tudom, anyósom 6 óráért kap 40-50 ezret (bocsi, hogy nem tudom pontosan), szóval nem sokat. Lényegében az is lehetne a ,,szakma" neve, hogy óvódai takarítónő.

Szerintem ha óvónő akarsz lenni, célszerű elvégezni az egyetemet. Igen, három év, de többet ér, mint egy háromhónapos dajka képzés.

Itthon amúgy nemkeresnek jól, de én külföldön próbálkoznék vele.

2013. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sima dajka alatt azt értem, akinek nincs semmi ilyesféle szakirányú végzettsége, mégis felveszik hogy az óvónő keze alá dolgozzon :) az infókat köszi
2013. jún. 8. 19:52
 3/4 anonim ***** válasza:

hát én úgy tudom, szakképzettség nélkül NEM LEHETSZ dajka, legalábbis nálunk a vezető nem vesz fel olyat, akinek nincs szakképzettsége, és a törvényre hivatkozva teszi ezt.

Egyébként a dajkák nálunk 118ezer Ft-ot kapnak, amiből kézbe kapnak 77 ezret.

A kezdő óvónőnek 110ezer ft a bére, 2 év munkaviszony után(ekkor jár le a gyakornoki idő) emelik fel 130 ezer Ft-ra. -> természetesen akkor, ha megírtad a portfóliót és minősítettek.

2014. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi
2016. aug. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!