Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszichológus akarok lenni,...

Ha pszichológus akarok lenni, hol tanuljak? Nehéz kutanulni? Fárasztó munka? Jól keres? Hol lehet vele elhelyezkedni? És mi a különbség a pszichológus és a pszichiáter között?

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb egyetem bölcsészkarán van pszichológia szak. A pszichológus nem orvos, a pszichiáter igen, így az utóbbi pl. írhat fel gyógyszeres kezelést a páciensnek.

Nehéz, tanácsos hozzá az emelt biosz érettségi. Jól keresni jól keres - de sok idő és energia míg kiépíted a praxisodat. Ráadásul alapképzés (3 év) elvégzése után csak viselkedéselemző vagy, nem pszichológus, szóval muszáj mesterképzésre menni.

2013. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

Debrecenben van pszichológia (szak)

Szegeden nem tudom

A fővárosban van még

Öt éves a képzés

2013. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A pszichiáter az hat éves képzés

(az orvosin)

2013. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Már megint itt ez az 53 %-os, aki minden mondatát külön válaszban írja és csak okoskodni tud. Forduljál már fel!


Kérdező: az igazság az, hogy az 5 év sem elég hozzá. Tudom, mert barátnőm pszichológiát tanul, így kicsit jártasabb vagyok benne, mint ez az 53 %-os, aki mindenhol majomkodik. Tehát nem tudom pontosan mi célod vele, ha Neked is olyan vágy álmaid vannak, hogy majd nyitsz egy magán rendelőt, akkor ahhoz messze nem elég az 5 év. El kell utána végezni a klinikai szakpszichológus képzést, dolgozni, hogy nevet szerezz, P.H.D-zni, valamint több millió forint, hogy megnyisd azt a bizonyos praxist. Vagy meg is veheted valakitől, de az szintén több millió HUF. Tehát egy ilyen 10 év minimum, mire annyira tudsz keresni, hogy félre is tegyél. 5 év után mondjuk el tudsz menni iskolákba, vagy különböző intézményekbe, de mint közalkalmazott, ennélfogva a fizetésed sem lesz egekbe szökő.

Pszichológus és pszichiáter között rengeteg különbség van. Ott kezdődik, hogy utóbbi BETEG emberekkel foglalkozik, előbbi nem. Távolról sem. Enyhén depressziós emberekkel igen, de aki súlyosan depressziós az már mind pszichiáter kategória. Gyakorlatilag a pszichológus nem más, mint egy lelki szemetesláda (durván kifejezve persze), viszont az a sajnálatos tény áll fenn, hogy Magyarországon erre a magán praxisos dologra jelenleg még nincs igény. A pszichiáter képzés nem 6 év, az csak az általános orvosi képzés, arra jön rá a rezidens képzés, ami 4-7 év.

Viszont azt se felejtsük el, hogy a pszichológián belül is vannak ágak, tehát ha Te mégsem ezt a magán praxisos dolgot erőltetnéd, akkor lehetsz akár reklámpszichológus, vagy tényleg foglalkozhatsz gyerekekkel, ami tetszik. Ez függ attól is, hogy hol tanulsz, mert egyetemenként más szakosodási lehetőségek vannak.

Pszichológia képzés több helyen is van az országban. az ELTE-t és PTE-t tudom biztosra, de feltételezem van az SZTE-n és DE-n, mintha lenne a Károlin és a Pázmányos is. De ezt már Te is megnézheted a felvi.hu -n.

2013. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!