Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azoktól kérdezem, akik munka...

Azoktól kérdezem, akik munka mellett levelező tagozatos képzésre járnak: hogyan oldjátok meg az óralátogatást munka mellett?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni pszichológiát hallgatni a Károlin, de úgy nézem hétköznap vannak a konzultációk. A közszférában dolgozom, tehát nem rugalmas a munkaidő-beosztásom.
2013. jún. 8. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
49%
Levelezősnek nincs hétköznap óra, max néha pénteken.
2013. jún. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy levelezőn tanuljál fontos a munkáltatód hozzáállása is. (tapasztalat)

Az a legjobb ha van tanulmányi szerződésed és akkor rendes fizetett távollét a konzultáció. Ez keveseknek adatik meg.

Ha nincs tan szerződésed, akkor a következőt teheted. Saját szabadság terhére, amíg van szabid, aztán kérned kell a fizetés nélküli szabit. (sokan nem járnak be konzira levelezősök, pont azért mert dolgoznak, de azt sosem tudhatod hogy melyik tanárnál szerzel ezzel olyan negatív pontot hogy alig vagy sehogy sem tudsz levizsgázni a tárgyából)

A fizetés nélküli szabit az munka törvénykönyve szabályozza. (akkor is MT vonatkozik rád ebben a kérésben, ha közszférában dolgozol és közalkalmazott, vagy köztisztviselő vagy)

A munkáltató köteles a tv erejénél fogva neked megadni az fnsz szabit a konzi idejére és a vizsgákra és a vizsga előtti 3 napra.

aAz már más kérdés hogy ha ilyet kérsz akkor az első létszámleépítésnél esetleg Te leszel a lista élén, vagy egyéb dolgokba belekötnek a munkád kapcsán, hisz ha valaki akar akkor tud hibát vagy szabálytalanságot találni. Na ezért írtam hogy attól függ hogy állnak hozzád a munkahelyeden.

Más választási lehetőséged nincs.

előző hozzászólónak...levelező oktatás nem csak hétvégén van..ezt hogy mikor van konzultáció egyeteme és azon belül szakonként is változik. pl. a kérdező szakját abszolút hétköznapokra szervezik a konzultációkat..

2013. jún. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dorothea88 válasza:
Kedves első válaszoló: ezek szerint az össze felsőoktatási szak levelező tagozatának ismered az órarendjét? Mert, ha nem, akkor ne írj ilyen butaságot. Én levelezős vagyok (SE-ETK), és minden hónapban egy héten át reggeltől estig bent vagyok... És a kérdezőnek: sehogy, sehol nem kapok így munkát...:(
2013. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!